Hatayspor Takımında Sevindirici Gelişme

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig takımları arasında yer alan Hatayspor stadı için ödeneğin ayrıldığı ifade ediliyor. Toplamda 27 milyon Türk Lirası tutarındaki ödeneğin ayrıldığı ifade ediliyor. Süper Lige çıkmak konusunda iddialı bir takım olan Hatayspor artık stadına kavuşuyor!

Hatayspor takımının yeni stadyumunun ise gelecek sezondaki ilk maça yetişebileceği ifade ediliyor. Bu kapsamda Hatay temsilcisi takımın ikinci yuvası olacak stadın, camiada heyecana neden olduğu da ifade ediliyor. Üstelik yeni stadın gelecek sezonki ilk maça yetişecek olması; kulüp yönetimi ve taraftarı da sevindiriyor.

27 Milyonluk Ödenek Hatay Valiliğine Gönderildi

Hatayspor stadı için gerekli olan ödeneğin Hatay Valiliğine aktarıldığı ifade edildi. Bu kapsamda takımın stadyumunun gelecek sezona yetiştirilmesinin amaçlandığı ifade ediliyor. Toplamda 27 milyon TL tutarındaki ödeneğin valilik hesabına yansıtılması sonrasında inşaat çalışmalarının hızlanacağı ifade ediliyor.

Konuya dair açıklamada bulunan Hatay Valisi; Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan ayrılan ödeneğin valiliğe aktarıldığını ifade etti. Böylece en kısa zaman içerisinde stadyumun yeni sezona hazırlanması için gerekli çalışmaların başlatılacağı ifade edilirken; Süper Lig maçlarını bu statta oynamayı umduklarımı da ifade etti.

Güncel Yazılar