İşte Hatayspor Transfer Harcama Limiti

Geçtiğimiz sezon TFF 1. Ligin şampiyon olarak tamamlayarak Süper Lige çıkan Hatayspor transfer harcama limiti ne kadar? Bu soru yanıtı en çok merak edilen bir soru olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü ortaya çıkan transfer limitinin takımın transfer politikasını da etkileyeceği biliniyor.

Ülkemizde resmi olarak transfer sezonun başlaması sonrasında takımların transfer limitinin ne kadar olduğu? Sorusu da yanıtını bekliyor. Elbette ki tüm takımlar gibi Hatayspor takımı da gelecek sezona güçlü bir şekilde girmeyi istiyor. Bunun içinde etkili transferlere imza atması gerekiyor.

Hatayspor Transfer Harcama Limiti Ne Kadar?

2020 – 2021 Süper Lig sezonu öncesinde takımların transfer harcama limiti de ortaya çıkmaya başlıyor. Bu kapsamda Hatayspor futbol takımının harcama limitinin 92 milyon 148 bin 829 Türk Lirası olduğu ifade ediliyor. Bu limite yüzde 15’lik bir sapma payı da eklenince harcama limitinin 105 milyon 971 bin 153 Türk Lirası olarak saptandığı ifade ediliyor.

Öte yandan Hatayspor takımının öncelikli olarak iç transferde başarılı olmayı istediği ifade ediliyor. Sonrasında Hatay temsilcisi takımın hem yurt dışı hem de dış transferde etkili bir çalışmanın içerisinde yer alacağı ifade ediliyor.

Güncel Yazılar