Yeni Sezon Formaları

2022 23 futbol sezonuna teknik direktör de dahil pek çok değişiklikle hazırlanan Hatayspor’da yeni sezon formaları görücüye çıktı. Ev sahibi olduğu ve deplasmanda çıkacağı maçlarda giyeceği formaları tanıtan Hatayspor, alternatif 3. formayı ise kulübün kuruluş tarihi olan 23 Temmuz’da görücüye çıkaracak.

Süper Lig’de 2 senedir gösterdiği performansla taraflı tarafsız herkesin beğenisi kazanan ligin flaş ekiplerinden Hatayspor, geride kalan sezonun son maçının ardından teknik direktörü Ömer Erdoğan’ın beklenmedik istifası ile sarsılmıştı.

Kısa süre içerisinde Altay’dan ayrılan Serkan Özbalta ile anlaşan Hatayspor’da değişim teknik direktör ile sınırlı kalmamış, takımın tecrübeli yabancı oyuncuları ile de tek tek yollar ayrılmıştı. Takımın en başarılı oyuncularından, istikrar abidesi Munir Mohamedi ile de karşılıklı anlaşılarak yollar ayrılmıştı. Gidenlerin yerini doldurmakta gecikmeyen Hatayspor çok kısa sürede eksikliklerini kapatarak 2022 23 futbol sezonu kadrosunu neredeyse hazır hale getirdi.

Transfer çalışmalarına hala devam etmekte olan Hatayspor’un yeni sezon hazırlıkları sadece kadro planlaması ile sınırlı değil, Hatayspor 2022 23 futbol sezonunda giyeceği formalardan ikisini de hazırlamış durumda.

Yeni Sezon Formaları

Yeni Sezon Formaları Çubuklu ve Beyaz

Hatayspor iç saha forması klasik çubuklu bir forma. Bordo beyazlı takımın iç saha formasında 3 bordo çubuk beyaz formayı süslüyor. Bu sene dünya devi spor giyim firması Nike tarafından tasarlanan formalardan iç saha forması olan 3 çubuklu forma oldukça beğenildi. Elbette bir forma takımın başarılarıyla da değer kazanır ya da kaybeder ancak Hatayspor’un geride kalan 2 sezondakine benzer bir performans göstermesi halinde bu çubuklu forma oldukça özel bir yer edinecektir taraftarların gönlünde.

Deplasman forması olan ikinci forma ise aslında düz beyaz bir forma. Ancak formanın orta şeridin boylu boyunca uzanan bir bordo desen detayı mevcut. Bu formaya ilişkin bir eleştiri geldi aslında taraftarlardan. İlk formadan sonra ikinci formanın da beyaz ağırlıklı olması taraftarlardan bazısının eleştirisine neden oldu. İlk formadan bağımsız olarak düşünüldüğünde gayet şık duran ikinci forma her ne kadar göğüs şeridi parçalı, desenli olsa da ilk formaya oldukça benzetildi.

Buna karşılık 23 Temmuz’da çıkarılacak alternatif formanın ise oldukça aykırı renklerde olacağı ve taraftarın beyaz rnek eleştirisini bertaraf edeceği düşünülüyor.

Kaan Kanak Transferi Resmileşti

Bu arada Hatayspor, daha önce görüştüklerine dair basında haberler çıkan Adana Demirspor sol beki Kaan Kanak’ı da resmi olarak renklerine bağladığını açıkladı.

Serkan Özbalta, kampa götürdüğü 7 genç oyuncudan sol bek Engin Can Aksoy‘un yanına tecrübeli bir Türk sol bek istemişti. Şu ana kadar transferde bonservis bedeli ödemeyen ve sadece kaleci için bonservis ödemeyi planlayan Hatayspor transfer heyeti ise bonservisi elinde Türk sol beklerden oluşan bir listenin ilk sırasında Adana Demirspor’dan Kaan Kanak‘ı almıştı.

Görüşmeler çok hızlı şekilde sonuçlandı ve Kaan Kanak kendisini 2 yıllığına Hatayspor futbolcusu yapan resmi sözleşmeyi imzaladı.

.