Jean Evrard Kouassi Hatayspor’a Doğru

Süper Lig takımları arasında transferde üç büyükleri bile gölgede bırakan Hatayspor durmuyor, durdurulamıyor. Şimdi de Trabzonspor oyuncusu Jean Evrard Kouassi Hatayspor’un radarına girmiş durumda.

Ömer Erdoğan’ın ayrılmasının ardından vakit kaybetmeksizin Serkan Özbalta‘yı takımın başına getirmişti Hatayspor. Ömer Erdoğan, sonrasında Kayserispor ile anlaşmış ancak transfer tahtasının açılmama ihtimalini olduğunu öğrenince resmi imzayı atmadan bu anlaşmadan vazgeçilmişti. Bu gelişmenin ardından pek çok Hatayspor taraftarı, Ömer Erdoğan’ın şok ayrılığını tıpkı Kayserispor’da olduğu gibi transfer konusundaki uyuşmazlıklar üzerinden açıklamaya başlamıştı.

Bu iddiaları desteklercesine, Hatayspor’un tecrübeli yabancı oyuncuları ile kontrat yenilememesi ve bir de üzerine başarılı kalecisi Munir Mohamedi ile de yolları ayırması üzerine Hatayspor küçülüyo yorumları yapılmıştı. Ama göndereceği oyuncuları gönderdikten sonra transfer için düğmeye basan yönetim, tabiri caizse o düğmeden elini çekmiyor adeta. Neredeyse her yeni gün Hatayspor için bir oyuncunun yazıldığını görüyoruz basında.

Hatayspor’un transferdeki hareketliliği sadece dedikodulardan ibaret olmayıp da resmi imzalar peşi sıra gelince artık her transfer haberi çok ciddiye alınır oldu Hatay camiasında. Ve taraftarları son heyecanlandıran isim de Trabzonspor’un yabancı futbolcusu Jean Evrard Kouassi oldu.

Jean Evrard Kouassi

Trabzonspor Sıcak Bakıyor

Fildişili oyuncunun Trabzonspor ile 30 Haziran 2025 yılına kadar devam eden bir kontratı mevcut. Fakat Trabzonspor Jean Evrard Kouassi ile devam etmeyi pek düşünmüyor. Yabancı sayısında uygulanacak sınırlama her geçen sene artarak devam edeceğinden Trabzonspor oyuncunun kontratından en az zararla çıkmayı planlıyor. Bu uğurda herhangi bir bonservis bedeli de talep etmeyi çok düşünmeyen Trabzonspor Hatayspor’un oyuncuya olan ilgisinden memnun görünüyor.

Şu ana kadar hiçbir transferi için bonservis bedeli ödememiş olan Hatayspor da teknik heyetin ısrarla istediği hücum oyuncusu takviyesini Jean Evrard Kouassi ile yaparak hem ekonomik bir transfer imza atmak hem de hücumun her bölgesinde görev yapabilen uluslararası tecrübeye sahip bu oyuncu ile teknik heyetini memnun etmenin derdinde. Şu anda transferle ilgili asıl problem oyuncunun Hatayspor’a gelmeye sıcak bakıp bakmayacağı gibi görünüyor. Çin de oldukça iyi ücret kazanan oyuncunun Trabzonspor’daki kontratının detayları bilinmese de Hatayspor’un önereceği kontrat, Jean Evrard Kouassi’nin Trabzonspor’da kazandığının daha altında olacak gibi duruyor. Bu durumda da Hatayspor yönetimi, oyuncunun ücretinin bir kısmının Trabzonspor tarafından karşılanmasını istemeyi planlıyor.

Jean Evrard Kouassi Kimdir?

25 Eylül 1994 yılında Fildişi’nde dünyaya gelen oyuncu futbola ülkesinin takımlarından Moossou FC ile başlamış. Henüz 19 yaşında Hadjuk Split’e transfer olan oyuncu bu kulübün formasıyla 73 maçta 17 gol atıp 12 asist yapmış. 21 yaşında 2 milyon avro bedelle Çin’e giden oyuncu bu ligde toplam 92 maçta forma giydi ve 33 gol atıp 14 asist yaptı. Her iki maçta bir defa skor katkısı istatistiği tutturan hücum oyuncusu Trabzonspor’un dikkatini çekti 12 Ocak 2022 tarihinde bedelsiz olarak Karadeniz ekibine geldi. Trabzonspor’da beklentileri tam olarak karşılayamayan Fildişili oyuncu iki ayağını da kullanabildiği için hücumun her bölgesinde görev yapabilse de daha çok sol kanatta kullanılıyor.