Ömer Benli Takıma Sahip Çıktı

Hatayspor tribün liderlerinden Ömer Benli takımı eleştirenleri eleştirdi ve Hatayspor’a sahip çıktı. 2022 23 futbol sezonu hazırlıkları kapsamında Çaykur Rizespor le oynanan hazırlık maçının 3 1 kaybedilmesinin akabinde özellikle sosyal medyada Hatayspor takımı, teknik ekibi ve yönetimine karşı çok sert eleştiriler yer almıştı.

Süper Lig’de geride bıraktığı 2020 21 ve 2021 22 sezonlarında önce 6. daha sonra da 12. olan Hatayspor ligdeki sıralamasının haricinde oynadığı oyun ve parlattığı oyuncularla da Süper Lig’in en dikkat çeken takımlarından biri olmayı başarmıştı. Özellikle Süper Lig’e çıktığı sezon olan 2020 21 sezonu öncesinde kümede kamla mücadelesi vereceği düşünülen Hatayspor, Avrupa’ya gitme mücadelesi vermişti.

Geride kalan sezonun sonunda teknik direktör Ömer Erdoğan‘ın beklenmeyen istifasının ardından yerine Altay teknik direktörü Serkan Özbalta getirilmişti. Ömer Hoca’nın ayrılık kararı çok eleştirilse de devamında Hatayspor’un transferdeki tercihleri, bonservis ödememesi ve takımdaki maliyeti yüksek yabancı oyuncularıyla yolları ayırmasının ardından Ömer Erdoğan’ın istifa nedenleri de aslında ortaya çıkmış oldu.

Küçülme İddiaları Kabul Edilmiyor

Hatayspor’un 2022 23 futbol sezonunda küçülmeye gitmeye karar verdiği, Ömer Erdoğan’ın ise bunu kabul etmediği ve bu yüzden ayrıldığı iddia edilmişti. Ömer Erdoğan sonrasında sözleşmesi biten yabancı oyuncularla sözleşme yenilenmemesi ve sözleşmesi devam eden 32 yaşındaki başarılı kaleci Munir Mohamedi ile de karşılıklı anlaşma sonucu yollar ayrılınca küçülme iddiaları tekrar ayyuka çıkmıştı.

Oyuncuların gönderilmesinin ardından transfer çalışmalarına başlayan Hatayspor yönetimi, kısa sürece pek çok oyuncuyu kadroya katmış, Hatayspor bir anda transferin en hızlı takımı olmuştu. Bu oyuncuların imza törenlerinde konuşan Hatayspor yetkilileri ise küçülme iddialarını şiddetler reddetmiş ve sürdürülebilir bir yapı kurmak istediklerini, ama bunun kesinlikle küçülmek diye tanımlanamaycağını, böyle bir düşüncelerinin olmadığını vurgulamışlardı. Fakat hem 1. etap hazırlıklarındaki kamp kadrosu hem de 2. etap çalışmalarındaki hazırlık maçında Çaykur Rizespor karşısında oynana kötü oyun küçülme iddiaları ve eleştirileri de beraberinde getirdi.

Ömer Benli

Ömer Benli: ”Eleştiriler erken”

Hatayspor taraftarı, Çaykur Rizespor’a 3 1 kaybedilen maçın ardından bu sene bu kadro ile ligde kalmanın bile zor olduğunu ifade ederken eleştirileri çok daha sert çizgilere çekenler de vardı. Tüm bu eleştiriler karşısında bir açıklamada bulunan Hatayspor tribün liderlerinden Ömer Benli hazırlıkların devam ettiğini, henüz transferin bile bitmediğini, bu şartlar altında eleştiri yapmanın anlamsız olduğunu belirtti. Eleştiri sahiplerini kötü niyetli olarak tanımlayan Ömer Benli, lig başlayana kadar takıma ve yeni teknik direktör Serkan Özbalta’ya süre tanınması gerektiğini bu aşamada taraftarın takıma koşulsuz şartsız destek vermesi gerektiğini savundu ve lig başladığında işler kötüyse o zaman hep birlikte eleştirelim ama şimdi takıma sahip çıkmalıyız diyerek birlik mesajı verdi.

Yeni sezon hazırlıklarına Erzurum Palandöken’deki kamp merkezinde devam eden takım Erzurumspor ile bir hazırlık maçı planlıyor.