Kaleci Sorunu Çözülemiyor

Hatayspor karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdığı tecrübeli kalecisi Munir Mohamedi’nin ayrılığının ardından kaleci sorununu hala çözebilmiş değil.

2022 23 futbol sezonu hazırlık evresinin transferde en hızlı takımlarından biri şüphesiz ki Hatayspor oldu. Neredeyse her gün bir oyuncusu ile yollarını ayıran ya da yeni bir transferi kadrosuna katan bordo beyazlı güney ekibi kaleci sorununu hala çözemedi.

Kaleci Hatayspor 1

Michael Zetterer Reddetmişti

Bu sene tecrübeli ya da maliyeti yüksek neredeyse bütün yabancı oyuncularıyla yollarını ayıran Hatayspor transferde genç ve gelecekte bonservis kazandırabilecek oyuncuları tercih eden bir politikayı benimsemişti. Bu doğrultuda transfer çalışmalarını yürüten takım, Musa Çağıran gibi, Recep Burak Yılmaz gibi ya da eski oyuncusu Rayane Aabid gibi bonservisi elinde tecrübeli isimleri de elbette takıma kattı. Ancak kale konusunda mutlaka genç bir ismi isteyen Hatayspor, şimdilik aradığını bulabilmiş değil.

Tecrübeli kalecisi Munir Mohamedi‘nin 2 yıllık performansından çok memnun olan takım bu sene bütçede daralmaya gitmek zorunda kaldığı için maliyeti yüksek oyuncusu ile karşılıklı anlaşarak yollarını ayırmıştı. İyi bir kaleci bularak hem kalede sezon boyunca problem yaşamamak hem de ileride o kaleciden bonservis bedeli elde etmek isteyen Hatayspor yönetimi ilk olarak Werder Bremen’in 26 yaşındaki Alman file bekçisi Michael Zetterer’e yöneldi. İki ayağını da kullanabilen 1.87 cm boyundaki kaleciye teklif götüren yönetim beklediği olumlu cevabı alamadı. Kariyerini Almanya’da sürdürmek isteyen Michael Zetterer, Hatayspor’a gelmek istemediğini yönetime iletti.

Kaleci Florian Kastenmeier de Olmadı

Uygun maliyeti ve potansiyeli sebebiyle çok istenen bir isim olan Zetterer’den ret yanıtını alan güney ekibi çözümü yine aynı lokasyonda aramaya devam etti. Fortuna Düsseldorf’un 25 yaşındaki Alman kalecisi Florian Kastenmeier‘i gözüne kestiren Hatayspor gelen haberlere göre orada da aradığını bulamayacak gibi. Geride bıraktığımız 2021 22 futbol sezonunda Bundesliga 2’de 27 maça çıkan kaleci 32 gol yerken 7 maçta da kalesini gole kapatarak oldukça başarılı bir performans sergilemiş ve dikkatleri üzerine çekmişti.

Kaleci için genç bir yaş satılan 24 yaşındaki bu performansı sebebiyle çeşitli takımların radarına giren Alman eldiven Hatayspor’un Micahel Zetterer sonrası düşündüğü ilk isim oldu. Ancak Bir süredir Hatayspor gündemini meşgul eden Alman file bekçisi Florian Kastenmeier’den gelen haberler de pek Hatayspor’un istediği tarzda değil. Hatayspor’un teklifine pek de sıcak bakmadığı öğrenilen kalecinin de tıpkı Michael Zetterer gibi kariyerine Almanya’da devam etmek istediği bu sebeple de Hatayspor’un teklifini reddettiği söyleniyor.

İki Alman kaleciden de umduğu cevabı alamayan Hatayspor’un bir süre daha genç kaleci ısrarını sürdüreceği ancak istediği şartlara uygun genç bir kaleci bulamazsa bonservisi elinde tecrübeli bir isme yöneleceği düşünülüyor. Transferin en hızlı takımlarından olan Hatayspor’un kaleci konusunda çok da problem yaşamayacağı ve eninde sonunda kadroya direkt oynayabilecek bir ismi katacağı öngörülüyor.