Ruben Ribeiro ile Yola Devam

Geride bıraktığımız 2021 22 futbol sezonunun sonunda teknik direktörü Ömer Erdoğan’ın istifası ile sarsılan ama bu istifa karşısında çabuk refleks gösterip Altay teknik direktörü Serkan Özbalta’yı takımın başına getiren Hatayspor’da yaprak dökümü başlamış ve sportif direktör Gökhan Zan’ın ardından yabancı futbolcular da takımdan ayrılmıştı. Ruben Ribeiro da o oyunculardan biri diye düşünülüyordu ama Ribeiro Hatayspor’da kalacak gibi görünüyor.

2022 23 futbol sezonu hazırlıklarına devam eden Hatayspor büyük bir değişim sürecinin içerisinde. Bu süreçte yabancı oyuncuların pek çoğu takımdan ayrıldı. Özellikle de başarılı kaleci Mohamed Munir’in ayrılması beraberinde büyük tepkileri de getirdi ve Hatayspor’un küçülmeye gittiği hatta Ömer Erdoğan’ın da bunu kabul etmediği için takımdan ayrıldığı dedikoduları ortaya çıktı. Bu iddiaları şiddetle reddeden Hatayspor yönetimi ise değişimin ikinci aşaması olan transferler için düğmeye bastı ve pek çok oyuncuyu Hatayspor bünyesine kattı.

Rayane Aabid Transferi Çok Sevindirdi

Transferde bonservis ödememesi ile dikkat çeken güney ekibi gerekli yerler için tecrübeli oyuncuları da kadroya kattı. Stoper bölgesi için Burak Yılmaz Çalık’ı transfer eden Hatayspor orta sahaya da Musa Çağıran gibi bir tecrübeyi takıma kattı. Transferde son olarak kadroya eski oyuncusu Rayane Aabid‘i alan Hatayspor bu hamlesiyle taraftarlarını oldukça sevindirmişti. Daha önce de Hatayspor forması giyen oyuncu Hatayspor takımının kaptanlığını da yapmıştı.

Mevcut değişim sürecinde takıma abilik ve liderlik de edebilecek bir isim olan Rayane Aabid’in takımda ve camiada oluşturduğu olumlu havanın da etkisiyle Hatayspor sözleşmesi bittiği halde Ruben Ribeiro ile tekrar anlaşma yoluna gitti. Aslında Munir Mohamedi’yi gönderen Hatayspor’un Ruben Ribeiro ile de devam etmeyeceği düşünülüyordu. Fakat hem hazırlık maçında Çaykur Rizespor karşısında takımın tecrübesiz görünmesi ve maçın 3 1 kaybedilmesi hem de Rayane Aabid’in transferinin olumlu etkisi düşünüldüğünde Hatayspor yönetimi Ruben Ribeiro ile de yola devam etmeye karar verdi. Halihazırda hiçbir takımla anlaşmamış olan oyuncu da Hatayspor’un teklifine çok olumlu yaklaştı ve ikili arasındaki görüşmeler olumlu anlamda nihayete erdi.

Resmi imzanın atıldığı henüz duyurulmasa da kulübe yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre anlaşma tamam ve geriye sadece ıslak imzaların atılması kaldı.

Ruben Ribeiro

Ruben Ribeiro Kimdir?

1 Ağustos 1987 doğumlu Portekizli orta saha oyuncusu Ruben Ribeiro futbola ülkesinin takımlarından Penafiel altyapısında başladı. Ülkesinde çeşitli takımlarda forma giyen oyuncu Portekiz’in önemli kulüplerinden olan Sporting CP, eski adıyla ise Sporting Lisbon’da da oynadı. Ülkesinin dışına ilk olarak Birleşik Arap Emirlikleri liginde forma giymek için çıkan Ruben Ribeiro’nun yurt dışındaki ikinci adresi ise Türkiye oldu. 16 ağustos 2020 yılında 2 yıllık sözleşme imzaladığı Hatayspor ile tüm kulvarlarda 70 maça çıkan oyuncu 3 gol atarken 4 de asiste imza atmıştı.

Ruben Ribeiro geride kalan sezonda Süper Lig’de 29 maçta forma giydi ve 2 gol atarken 3 de asist yaptı.