Hatayspor’un Önlenemez Düşüşü

Bu sezon Süper Lig’in ilk yarısında çok iyi işler çıkartan Hatayspor, bu durumun devamını ikinci yarıda getiremedi ve takım hedeflerinden kopma noktasına geldi. Ligde uzun bir süredir kazanamayan Hatay temsilcisi, 35’inci hafta müsabakasında yine galibiyete hasret duyan bir diğer takım olan Altay’ı konuk ettiği maçtan da mağlubiyetle ayrılarak taraftarına yaşattığı hayal kırıklığının artmasına neden oldu.

Sezon Bitse

Bu sezon Süper Lig’e damga vuran performanslardan birini sergileyen Hatayspor, bununla birlikte son düzlükte sanki hiç böyle bir takım değilmişçesine davranmaya devam ediyor.

Ligde uzun bir süredir kazanamayan Hatay temsilcisi, 35’inci haftada kendi sahasında konuk ettiği Altay’a 1-0 mağlup oldu. Ligde yine uzun süredir galip gelemeyen ve kümede kalma mücadelesi pamuk ipliğine bağlı olan İzmir temsilcisi bile bu maça galip gelebileceğini düşünerek çıkmamıştır.

Ancak Ömer Erdoğan’ın takımı o kadar kötü ve vazgeçmiş bir halde ki bu durumda her takım Hatayspor’u mağlup edebilir gibi görünüyor. Takımda sanki herkes yeni tanışmış veya biraz sonra dağılacakmış gibi görünüyor.

Bununla birlikte Ömer Erdoğan’ın da yöneticilerin de her zaman belirttiği bir durum vardı. Bu takım ilk 10’a girebilmesi adına kurulmuştu ve bu bağlamda oyunculara baskı yapılmaması gerekirdi. Ancak Hatay temsilcisi Altay karşısında da mağlubiyet alarak puan kaybı serisini de 6 maça çıkarmış oldu.

En azından Altay Hatayspor’dan asla iyi bir takım değil ve bu maçtan önce iki takım da aynı form grafiğine sahiptiler. Bu bağlamda kadro kalitesinin de bahane gösterilemeyecek olması Bordo Beyazlı taraftarları daha da haklı kılıyor.

Ya Bundan Sonra

Öte yandan Hatayspor kendisine denk olmayan takımlar karşısında da iyi bir performans sergileyemedi ve takımın geriye kalan 3 maçından 2’si de yine çok zorlu geçecek. Hatay temsilcisi ilk olarak Trabzonspor’u kendi sahasında konuk ettikten sonra sırasıyla Konyaspor ve Giresunspor ile karşı karşıya gelecek.

Giresunspor Adana Demirspor karşısında oynadığı futbolla Hatayspor’u devirebilecek bir iş yaptı. Öte yandan Trabzonspor bu hafta zaten şampiyon oldu ve takım oldukça mutlu görünüyor. Konyaspor ise Avrupa kupalarına gidebilmek ve 2’incilik koltuğunu geri devralabilmek adına bu maçtan 3 puan çıkarmak zorunda.

Hâl böyle olunca Hatayspor’un geriye kalan 3 maçında da favori olmadığı bir durum ortaya çıkıyor. Nitekim taraftarları da tedirgin eden bu. Zira bu 3 maçtan da puan kaybı gelmesi takımın genel hedefi olan ilk 10’a da girememesi anlamına gelecek.

Bu da bir dönem en üst sıralarda yer alan takımın sanki hiç böyle bir iş yapmamış gibi görünmesine neden olacak. Ne taraftarlar, ne camia ne de teknik ekiple oyuncular böyle bir durumun gerçekleşmesini istemezler.

Ancak sahadaki mücadelede en fazla bu kadar kaliteli denebilir.