Hatayspor Yıldızıyla Anlaşma Zemini Arıyor

Ligin son döneminde gösterdiği kötü performansla taraftarlarını üzen Hatayspor’da küçük çaplı bir kriz yaşanıyor. Takımın en önemli silahlarından biri olan ve aynı zamanda kaptanlığını da yapan Mame Diouf’un bu sezonun sonunda sözleşmesi bitiyor. Hem yöneticiler hem de teknik direktör Ömer Erdoğan tarafından ısrarlı bir biçimde sözleşme uzatma niyetinde olunduğu ifade edilen başarılı oyuncu, buna rağmen Bordo Beyazlı takımla masaya oturmuş değil.

Yıldız Kayıyor

Bu sezon Süper Lig’in ilk döneminde oldukça iyi işler çıkartmasına rağmen ligde gelinen son düzlüğe çok kötü bir giriş yapan Hatayspor uzun bir süredir kazanamıyor ve ilk 10’un da dışında kalma tehlikesini yaşıyor.

Bordo Beyazlı takımın bu gidişatı taraftarlarını üzmeye devam ediyor ancak gerek kadro kalitesi, gerek cezalı ve sakat oyuncular ve gerekse de takımın herhangi bir hedefinin kalmamış olmasının Hatay temsilcisini çok olumsuz etkilediğini dile getirmekte fayda var.

Bununla birlikte takımın yıldız ismi, kaptanı ve gol yollarındaki tartışmasız en etkili isimlerinden biri olan Mame Diouf ile alakalı olarak bir kriz yaşanıyor. Basında yer alan haberlere göre tecrübeli oyuncuyla sözleşme uzatmak konusunda Hatayspor heyetinin kafasında herhangi bir soru işareti yok.

Nitekim hem yöneticiler hem de Teknik Direktör Ömer Erdoğan başarılı oyuncuyla yola devam etmek istediklerini ve masaya oturacaklarını açıklamışlardı. Öte yandan basına yansıyan haberlerde oyuncunun henüz anlaşma zemini aramaya niyetli olmadığı ifade ediliyor.

Söz konusu haberlere göre hem Süper Lig’den hem de Arap yarımadasındaki takımlardan ciddi teklifler alan Diouf, bu nedenle geleceğine dair bir karar vermek adına sezon sonunun gelmesini bekliyor.

Parlatan Yıldız

Diouf takım adına en önemli isimlerinden birisi ve gerek geçmişte gösterdikleri gerekse de bu sezon da yaptığı katkı sayesinde gerçekten çok kaliteli bir oyuncu olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Takımın kaptanlığını da yapan başarılı oyuncunun takımın en kaliteli ismi olduğuna dair bir kuşku yok. Hava topları konusunda ligin açık ara en iyi isimlerinden biri olan Diouf, bununla birlikte hücum setlerinde de Ömer Erdoğan’ın saha içerisindeki en önemli yardımcılarından birisi.

Nitekim geçen sezonu gol kralı olarak tamamlayan Aaron Boupendza’nın da bu sezon gol krallığının en tepesinde yer alan Ayoub El Kaabi’nin de Hatayspor’da bu başarılara ulaşması tesadüf değil. Zira bu oyuncularla birlikte en uçta görev yapan Mame Diouf hem yaptığı servislerle hem de yaptığı koşular sayesinde açtığı alanlarla arkadaşlarına çok önemli fırsatlar sağlıyor.

Bu bağlamda vazgeçilmez önem taşıyan oyunculardan birisi olan oyuncunun gelecek sezon bir başka Süper Lig takımında ve hatta büyük takımlarda forma giyme ihtimali hiç az değil. Bununla birlikte tecrübeli golcü kariyerinin son dönemini Arap yarımadasında geçirmeyi tercih ederse de şaşırmamalı.