Formsuz Hatayspor Hazırlıklara Başladı

Bu sezon Süper Lig’de çok başarılı işler çıkartsa da ligin son düzlüğünde çok kötü bir performans sergileyen Hatayspor, üst üste mağlubiyetler aldı ve bu durum Bordo Beyazlı taraftarların üzülmesine neden oldu. Ligde son olarak kümede kalma savaşı veren Altay’ı konuk eden Hatay temsilcisi bu maçtan da mağlubiyetle ayrılarak üst üste 5’inci maçından puan kaybıyla ayrıldı. Bununla birlikte artık bu gidişatı toparlamak isteyen Ömer Erdoğan’ın takımı 36’ıncı haftada ligin şampiyonu Trabzonspor ile karşı karşıya geleceği maçın hazırlıklarına da başladı.

Yokuş Aşağı Gidişat

Bu sezon Süper Lig’de yine dikkat çeken işler başaran takımlardan biri olan Hatayspor, buna rağmen ligin son düzlüğünde kendisine hiç yakışmayan bir performans sergiledi.

Sezon başından bu yana orta saha ve savunma bölgesinde sıkıntılı süreçler geçiren Bordo Beyazlı takım, bununla birlikte hücum oyuncularının da formdan düşmesi nedeniyle iyiden iyiye güç kaybetti ve bu durum sonuçlara da yansıdı. Ligde son olarak Altay’ı kendi sahasında konuk ettiği maça çıkan Hatay temsilcisi bu maçta da kötü bir performans sergiledi ve sahadan 1-0 mağlup ayrılmaktan kurtulamadı.

Bu sonuçla birlikte galibiyet hasretine bir çentik daha atmak zorunda kalan Hatayspor, 36’ıncı haftada yine kendi sahasında önemli bir müsabaka oynayacak. Bir önceki hafta kendi sahasında şampiyonluğunu ilan eden Trabzonspor’u konuk edecek olan Bordo Beyazlı ekip, ligin şampiyonu karşısında oynayacağı maçta 3 puan arayacak.

Bu bağlamda morali hiç yerinde olmayan ve çok moralli olan iki takımın müsabakasından çıkacak sonuç eğer ev sahibinin aleyhine olursa Hatayspor sezon hedefi olan ilk 10’dan da iyiden iyiye uzaklaşmış olacak.

Kadın Futbol Takımı Sahaya Çıkıyor

Öte yandan Hatayspor camiası adına bu kadar kötü giden süreçte gurur verici bir gelişmenin de yaşandığını ifade etmek gerekiyor.

Bordo Beyazlı kulüp son yıllarda iyiden iyiye revaçta olan Kadın Futbolu konusunda girişimlerini tamamlamış ve bu bağlamda bir şube kuran ekipler arasına adını yazdırmıştı. Bu sezon erkek tarafında istediğini bulamayan Hatay temsilcisi, kadın futbol şubesinin başarılı bir performans sergilemesini bekliyor.

Öte yandan Hataylı taraftarları da kadın futbol takımının yakın zamanda sahaya inecek olmasının heyecanı sarmış durumda. Birçok kulüp kadın futbolu konusunda deyim yerindeyse verimli bir Pazar olduğunu fark etti ve Hatayspor yöneticileri de bu bağlamda vizyoner bir adım atarak kulübe bir şube daha katıldığını açıkladılar.

Hatayspor geçen sezon Süper Lig’e yükseldiğinden bu yana gerçekten oldukça önemli bir rol üstlendi ve diğer Anadolu takımlarına da ve hatta bazı açılardan İstanbul takımlarına örnek olabilecek hareketler yaptı.

Doğru yapılanmanın ne kadar etkili bir hamle olduğunu gösteren Bordo Beyazlı yöneticileri ve özellikle teknik direktör Ömer Erdoğan’ı bu bağlamda bir kez daha öne çıkarmak gerek.