Hatayspor Galibiyeti Hatırlayamıyor

Bu sezon Süper Lig’de çok dikkat çeken performanslardan birini sergileyen Hatayspor, ligin son düzlüğünde sanki bambaşka bir takımmışçasına sonuçlar almaya devam ediyor. Uzun bir süredir galibiyete hasret olan Hatay temsilcisi, bu hasreti sonlandırabilmek adına kendi sahasında Altay’ı konuk ettiği maçtan da 1-0 mağlup ayrılarak taraftarını üzmeye devam etti. Bu bağlamda Bordo Beyazlı ekibin gidişatının taraftarı artık iyiden iyiye kızmasına neden olacağını belirtmekte fayda var.

Ters Yüz

Bu sezon Süper Lig’de en çok dikkat çeken takımlardan birisi olan Hatayspor, sezonun ilk yarısında 3’üncü ve hatta 2’inci sıraya kadar tırmanmıştı ancak son haftalarda aldığı sonuçlar sanki bambaşka bir Hatayspor’u gösteriyor.

Bordo Beyazlı takım ligde küme düşmesi kesinleşen 3’üncü takım olan ve bu durum tescillendikten sonra ilk maçına çıkan Altay’ı konuk ettiği maçta da felakete uğradı. Ömer Erdoğan’ın takımı kendi sahasında oynadığı müsabakada 10’uncu dakikada geriye düşerken geriye kalan 80 dakika iki takım adına da gerçekten can sıkıcı bir şekilde geçti.

Bu süreçte herhangi bir gol olmayınca Altay sahadan 1-0 galip ayrıldı. İzmir temsilcisinin aldığı bu galibiyet kümede kalmasına yaramayacağı için buruk bir sevinç yarattıysa da asıl etkinin Hatayspor cephesinde olduğunu belirtmek yanlış olmaz.

Zira çok uzun süreden beri galip gelemeyen Hatay temsilcisi adına bu maç gerçekten kazanılması gereken bir maçtı. Rakip küme düştükten sonra oynanan bir maçta çok daha güçlü bir kadroya da zihin gücüne de sahip olan taraf ev sahibiydi.

Buna rağmen gelen bu kötü sonuç Hatayspor adına işlerin bir süre daha iyi gitmeyeceğini gösteriyor. Hatay ekibi ligin 36’ıncı haftasında yine kendi sahasında sahneye çıkacak ve bu maçta şampiyon Trabzonspor’u konuk edecek. Altay ise kendi sahasında Giresunspor’u misafir edecek.

6 Maç

Ligin en dikkat çeken ekiplerinden biri olan ve hücum gücüyle alakalı olarak çok değerli övgüler alan Hatayspor sanki hiç böyle bir takım değilmişçesine hareket ediyor ve bu durum da ister istemez taraftarlarını üzüyor.

Bununla birlikte takım tam 6 maçtır kazanamıyor ve bu durum sezon hedefi olduğu ifade edilen ilk 10’a girme durumunu da tehdit ediyor. Bereket versin Kasımpaşa mağlup olarak bu tehditlerden birini azalttı ancak Galatasaray’ın Sivasspor karşısında oynayacağı müsabakadan galip ayrılması Hatay temsilcisinin 10 takımlık sepetten çıkması anlamına geliyor.

Sezonun ilk yarısında bu kadar iyi bir performans gösterdikten sonra ikinci devrede bu kötü performansın mazereti taraftar nezdinde gerçekten çok kolay değil. Bordo Beyazlı taraftarlar takımın bundan çok daha iyisini yapabileceğinin farkındalar ve Hatayspor gerçekten bu sezonun ilk yarısında gösterdiği performansla bu sıralamayı hak etmiyor.

Takımın artık toparlanması ve geriye kalan 3 maçtan en iyi sonuçları alarak üzdüğü taraftarlarını memnun etmesi gerekiyor.