Hatayspor’dan Haftada 2 Maç Oynansın Teklifi

Haziran ayı itibariyle ülkemizde bir rahatlamanın yaşanacağını umduğunu belirten Hatayspor başkanı Lütfü Savaş, bir öneride bulundu. Başkan Haziran ayı itibariyle haftada iki maç oynanarak, liglerin tamamlanabileceğini sözlerine ekledi.

Korona virüs salgınından dolayı liglere ara verilmesi sonrasında liglerin nasıl ve ne zaman başlatılacağı önemli bir soru işareti olarak karşımıza çıkıyor. Bu kapsamda an itibariyle bir belirsizlik durumunun yaşanıldığını belirtmekle birlikte kulüplerin birtakım önerileri de hazırladıkları biliniyor.

Haksız Kazanca Karşıyım!

Hatayspor futbol takımının başkanı olan Lütfü Savaş, kendisinin haksız bir kazanca karşı olduğunu ifade ederek, maçların oynatılmasından yana olduğunu belirtti. Hatayspor’un 6 maçının kaldığını sözlerine ekleyen Savaş, bu maçların oynatılmasını istediklerini de sözlerine ekledi. Haziran ayı itibariyle normale dönüşün yaşanılabileceğini ifade eden Savaş, haftada iki maçın oynatılabileceğini de sözlerin ekledi.

Haziran veya Temmuz ayı itibariyle şayet maçlar başlayacak olursa 3-4 günde bir maçların organize edilebileceğini ifade eden Savaş, böylece kimsenin de söyleyecek bir sözü kalmaz, tarzında bir açıklama yaptı. Hatayspor’un Hatay şehri açısından birleştirici bir takım olduğunu ifade eden Savaş, bu durumu fazlasıyla önemsediklerini de sözlerine ekledi.