Hatayspor’da Tek Hedef Galibiyet

TFF 1’inci Lig ekiplerinden Hatayspor’da takımdaki düşüşün sorumlusu olarak gösterilen ve görevine son verilen Bayram Toysal’dan boşalan teknik direktörlük koltuğuna oturan Mehmet Altıparmak, Hatayspor’u Süper Lig’e taşıyacaklarını iddia etti.

Yeni hoca Mehmet Altıparmak, Hatay’ın ve taraftarlarının Süper Lig’de olmayı hak ettiklerini ifade ederken son 3 senedir çok büyük bir emek harcandığını da sözlerine ekledi.

Hafta sonu gerçekleşecek olan Eskişehirspor mücadelesi öncesinde hazırlıklarını sürdüren Hatayspor, teknik adam Mehmet Altıparmak gözetiminde çalışmalarını sürdürdü. Gerçekleşecek idman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Altıparmak, takıma hücum oyunu sistemini monte edeceklerini söyledi. Şu ana kadar çalıştığı her takımda aynı oyun sistemi ile sahaya çıktığını ifade eden Altıparmak, şampiyonluk yaşadığı sezonlarda en çok gol atan takımların da hep kendisinin çalıştırdığı takımlar olduğunu belirtti. Hatayspor’un çok kaliteli hücum ve savunma oyuncularına sahip olduğunu söyleyen Altıparmak, bozulan ritmi tekrar sağlamaya çalışacaklarını ifade etti.

Eskişehirspor müsabakası öncesinde kaptan Mesut Çaytemel’in cezalı duruma düştüğünü ve forma giyemeyeceğini söyleyen Altıparmak, sakatlıktan yeni çıkan Hamza Gür’ün zorlu mücadeleye yetişeceğini belirtti.

” Şampiyon Olacağız “

Hatayspor’da orta sahada görev yapan tecrübeli oyuncu Kubilay Sönmez ise, Mehmet Altıparmak ile yeni bir sayfa açtıklarını kaydederken, hocalarının daha önce çok şampiyonluk yaşadığını ve kendilerinin de ilk şampiyonluğunu onunla birlikte kazanacaklarına inandıklarını ifade etti. Mehmet Hoca’yla birlikte oyunlarını yeniden üst seviyeye çıkarmaları gerektiğini bildiklerini ifade eden tecrübeli isim, ‘’Eksiklerimizi gözden geçirip en iyisini yapmaya çalışacağız” diye görüş bildirdi.