TFF 1. Lig 23. Hafta Açılıyor: Eskişehirspor Hatayspor

TFF 1. Lig 23. hafta açılış karşılaşmasında lider Hatayspor Eskişehirspor’a konuk oluyor. Karşılaşma öncesinde liderliğini sürdürmek isteyen Hatasypor ikinci yarıdaki kötü performans nedeniyle teknik direktör değişikliğine gitmişti. Genç oyuncuları ile liderden puan almak isteyen Eskişehirspor Hatayspor karşılaşmasına ciddi bir hazırlık yaptı. Zorlu karşılaşma öncesinde iki ekipte 3 puan almak istiyor. Karşılaşma saat 19.00’da Yeni Eskişehir Stadyumu’nda başladı.

Hatayspor’un 11’i

İkinci yarıdaki kötü gidişata son vermek isteyen lider Hatayspor karşılaşmaya kalede Akın Alkan savunmada Strahil Popov, Yusuf Abdioğlu, Sadi Karaduman ve Yasin Güreler önlerinde Aabid ve Kubilya Sönmez orta alanda Gökhan Karadeniz, Selim Ilgaz ve Caner Bağ santraforda ise Mirkan Aydın 11’iyle 4 – 2 – 3 – 1 dizilişi ile başladı.

Eskişehirspor’un 11’i

Ev sahibi Eskişehirspor ise sahaya kalede Ekrem Kılıçarslan savunmada Mehmet Feyzi, Mevlüt Çelik, Erdal Akdarı ve Cemali Sertel önlerinde Mehmet Özcan ve Kıvanç orta alanda Mete Kaan Demir, Furkan Polat ve Alperen Kocabaş santraforda ise Altunbaş ile karşılaşmaya başladı. Eskişehirspor Hatayspor karşılaşmasında 23. haftanın ilk düdüğü çalındı.