Hatayspor’da Selçuk İnan Sesleri

Bu sezon Süper Lig’in ikinci yarısında beklentilerin altında kalan bir performans sergileyen Hatayspor, teknik direktörü Ömer Erdoğan ile yollarının ayrılmasından sonra yeni teknik direktör arayışlarına hemen başlamıştı. Bordo Beyazlı ekiple alakalı ilk olarak Engin Fırat ismi geçse de Fırat konusunda hâlâ daha bir gelişme yaşanmadı. Bununla birlikte Hatay temsilcisinde farklı alternatiflerin de söz konusu olduğu ve Selçuk İnan’ın da bu alternatiflerden en yakını olduğu iddia ediliyor.

Çiçeği Burnunda Hoca

Bu sezon Süper Lig’in ikinci yarısında sergilediği performansla beklentilerin çok altında kalan Hatayspor, sezonun en büyük hayal kırıklıklarından birini yaşarken bu hayal kırıklığının Teknik Direktör Ömer Erdoğan tarafından da hissedildiği kesindi.

Genç teknik adamın kulübün genel dinamiklerinden yorulduğuna dair çevresiyle konuşmalar yaptığı basında yer alan haberlerde yazılırken bu durumun sonucu da aslında bir süredir tahmin ediliyordu. Başarılı çalıştırıcı, sezonun son haftasında Giresunspor karşısında oynanan ve 4-1 kazanılan maçtan sonra yaptığı basın toplantısında artık yorulduğunu ve bu noktada bir yol ayrılığının her iki taraf adına da daha iyi olacağına inandığını dile getirerek fiilen istifasını vermişti.

Bununla birlikte Hatayspor kulübü de genç teknik adama sorun çıkarmadı ve iki tarafın yolları ayrıldı. Bordo Beyazlı kulüp bu ayrılıktan sonra direkt olarak yeni hocasını belirleme çalışmalarına girerken en çok öne çıkan isim Engin Fırat olmuştu. Fırat’ın deneyimlerinden yararlanma konusunda görüşmeler de yapan Hatayspor’da bu konuyla alakalı başka bir gelişme yaşanmaması başka bir teknik adam alternatifine dair sorgulamaları da beraberinde getirdi.

Tüm bu süreçlerden sonra basında yazılan son ismin Selçuk İnan olması da oldukça enteresan görünüyor.

Tartışmaların Odağındaydı

Bu sezon Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim’in yardımcılığını yapan Selçuk İnan, futbolculuk döneminden de kalan olumsuz birikim nedeniyle eleştirilerin odağındaki isimlerden biriydi. Terim’in cezalı olduğu dönemde kulübede görev yapan İnan’ın açıklamalarından saha kenarındaki duruşuna kadar pek çok konuda sertçe eleştirilmesi camia içerisinde başka ikilikleri de beraberinde getirmişti.

Öte yandan Selçuk İnan’ın gidişi de yine Fatih Terim’in ayrılışına denk geldi ancak o dönemde kaybedilen puanlar ve yaşanan olaylar İnan’ın gelecekte çok başarılı olabilecek bir teknik direktör olmadığına yönelik bir kanaat oluşturdu.

Hatayspor tarafı bu kanaate ikna olmamış olacak ki basında bu minvalde haberler yazılmaya devam ediyor. Fakat tüm bu isimlerin bir iddia üzerinde olduğunu ve Hatayspor tarafından konuyla alakalı olarak resmi bir açıklamanın henüz gelmediğini dile getirmek gerekir.

İnan konusundaki en büyük tereddütlerden birisiyse Hatayspor’un mevcut durumu olacaktır. Kadronun en önemli isimlerinin ayrılabileceği ve daha mütevazı bir kadro kurulacağı Onursal Başkan Lütfü Savaş tarafından açıklanmıştı. Selçuk İnan’ın yeni kurulacak kadronun kurulum aşamasında rehberlik yapabilecek ve kurulduktan sonra da yukarıya taşıyabilecek bir yeteneği henüz görülmüş değil.