Hatayspor Yeni Teknik Direktörünü Buldu

Bu sezon Süper Lig’de beklentilerin altında kalan bir performans sergileyen Hatayspor adına sezonun sonunun da iyi gelmediğini belirtmekte fayda var. Bordo Beyazlı takım 2 senedir başarılı performansının en büyük mimarı olan Ömer Erdoğan ile yollarını ayırmak zorunda kaldı ve bu durum camiada büyük bir hayal kırıklığı oluşturdu. Öte yandan hemen yeni teknik direktör bulabilmek adına kolları sıvayan Hatay temsilcisinin, Engin Fırat ile anlaşmaya vardığı iddia ediliyor.

Yeni Soluk

Bu sezon Süper Lig’in ilk yarısında iyi bir performans sergilemesine rağmen ikinci yarıda beklentilerin çok altında kalan Hatayspor’da yeni bir temiz sayfa açmak hedefleniyor.

Bordo Beyazlı geçen sezon Süper Lig’de yeni bir takım olmasına rağmen 5’inci olmasını sağlayan ve bu sezon da beklentileri yükselten Ömer Erdoğan ile yollarını ayırmak zorunda kaldı ve bu durum camiada ciddi bir hayal kırıklığı yarattı.

Genç teknik adam sebeplerini açıklamak istemediğini dile getirdiği istifasından sonra kulüpten ayrıldı. Bununla birlikte Hatay temsilcisinde hemen yeni teknik direktör için kollar sıvandı. Birçok teknik direktör adayıyla adı geçen Hatayspor ile alakalı basına yansıyan son haberler Engin Fırat isminin öne çıktığını yazıyor.

11 Haziran 1970 doğumlu Engin Fırat, antrenörlük kariyerine 2001/02 sezonunda Fenerbahçe’nin yardımcı antrenörü olarak başladı. LR Ahlen, Incheon Und. Sivasspor, Saipa FC, Kayseri Erciyesspor ve İran gibi takımlarda yardımcı hocalık yapan Engin Fırat, ilk birinci adamlık deneyimini ise 2008/09 sezonunda İran kulübü Sepehan FC ile yaşadı.

Gostaresh FC, Saipa FC, Moldova Milli Takımı ve son olarak 2021/22 sezonunda Kenya Milli Takımı’nda teknik direktörlük yapan Engin Fırat, görev yaptığı son takım olan Kenya’da 4 maça çıktı. 1 galibiyet, 1 beraberlik ve 2 mağlubiyet elde etti.

Kariyeri boyunca teknik direktör olarak bir takımın başında 48 maça çıkan 51 yaşındaki çalıştırıcı, 9 galibiyet, 17 beraberlik ve 22 mağlubiyet ile 0,92 puan ortalaması tutturdu.

Ayrılıklar Devam Edebilir

Öte yandan geçtiğimiz günlerde basına açıklamalarda bulunan Hatayspor Onursal Başkanı Lütfü Savaş, Ömer Erdoğan ile yolların ayrılmasından pek tabii üzüntü duyduklarını ancak yapılacak başka bir şeyin olmadığını dile getirdi.

Bununla birlikte kulübün önemli isimlerinden Mame Diouf ve Adama Traore’nin de ayrılabilme ihtimalinin olduğunu dile getiren Savaş, şu anki maddi durumla bu gibi oyuncuların parasını ödemelerinin zor olduğunu ifade etti.

Henüz bir yayın ihalesinin dahi yapılmadığını hatırlatan Hatayspor Onursal Başkanı, bu nedenle çok daha mütevazı bir kadro kurmak zorunda olduklarını belirtti. Bu mütevazı kadronun yine de rekabetçi olmasını sağlayacaklarının altını çizen Savaş, Ömer Erdoğan ile ekibine de kendisi var olduğu sürece her zaman kapıların açık olacağını ifade etti.

Hatayspor adına gelecek sezonun nasıl geçeceği gerçekten merak konusu.