Hatayspor’da Ayrılıklar Peş Peşe

Sezonun ikinci yarısında yaşadığı hayal kırıklığından sonra teknik direktör Ömer Erdoğan’ın istifa etmesiyle daha da sarsılan Hatayspor’da ayrılık haberleri gelmeye devam ediyor. Bordo Beyazlı ekibin önemli isimlerinden biri olan ve kaleyi başarıyla koruyan deneyimli kalecisi Münir’in de sezonun bitmesiyle sona eren sözleşmesinin uzatılmayacağı açıklandı. Hatay’da gözler şimdi Mame Diouf konusunda nasıl bir gelişim yaşanacağına çevrilmiş durumda.

Ayrılık Rüzgârları Esiyor

Bu sezon Süper Lig’in ikinci yarısında gösterdiği performans nedeniyle taraftarında ciddi bir hayal kırıklığı yaratan Hatayspor’da son günlerin modası ayrılık haberleri oldu.

Bordo Beyazlı ekipteki en sarsıcı ayrılık haberi kuşkusuz teknik direktör Ömer Erdoğan’ın ayrılığı oldu. Giresunspor ile oynanan maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında görevinden ayrılmak istediğini açıklayan genç teknik adamla yollar ayrıldı ve Hatayspor adına yeni bir sayfa başlamış oldu.

Bununla birlikte kulübün en önemli isimlerinden biri olan Mame Diouf’un sözleşmesi de sezonun bitimiyle sona erdi ve oyuncunun Hatay’da kalmaya pek de gönüllü olmadığı biliniyor. Hataylı taraftarlar Diouf’un ayrılmasını hiç istemiyorlar.

Öte yandan takımdan ayrılan tek isim Ömer Erdoğan değil ve son isim de Mame Diouf olmayabilir. Zira kulübün önemli simgelerinden bir haline gelen Münir de gelecek sezon Bordo Beyazlı formayı giymeyecek.

33 yaşındaki tecrübeli file bekçisi bu sezon yine başarılı performanslar sergilemekle birlikte beklentilerin altında kaldı. Kadrosunda ve bütçesinde yeni bir yapılanmaya giden Hatayspor’da Münir’in sözleşmesinin uzatılmamasına yönelik bir karar çıktı.

Tecrübeli eldiven kulübe veda ederken Hatay temsilcisinin burada oluşan boşluğa yerli mi yoksa yabancı bir kaleci mi alacağı da merak konusu.

Etki Bıraktı

Hatayspor’un geçen sezon İspanyol temsilcisi Malaga’dan transfer ettiği Münir, 2 sezondan bu yana kulübün önem arz eden oyuncularından biriydi ve bu bağlamda taraftarlar tarafından da sevilen bir isimdi.

33 yaşındaki İspanyol asıllı Faslı oyuncu bu sezon 34 Süper Lig maçına çıktı ve bu maçlarda kalesinde 49 gol gördü. 8 maçta kalesinde gol görmeyen Münir, toplamda 3060 dakika süre alarak sezonu kapattı.

Hatayspor formasıyla toplamda 72 müsabakada görev yapan tecrübeli file bekçisi, bu maçlardaysa toplamda 97 kez gol yemekten kurtulamadı. Öte yandan 20 müsabakada kalesini gole kapatan Münir’in takımına puan veya puanları getirdiği pek çok da maç oldu.

Tüm bunlarla birlikte Hatayspor’da gerçekten yeni bir dönem başladığını ifade etmek gerekiyor. Maliyetli oyuncularla birer birer ayrılık haberlerini yayınlamaya başlayan Akdeniz temsilcisinde gelecek sezona hangi teknik direktör yönetiminde hangi oyuncularla başlanacağı gerçekten merak konusu.

Ömer Erdoğan 2 sezondur devam eden başarı öyküsünün en önemli aktörüydü ve takımdaki düşük profilli sayılabilecek oyunculardan aldığı üstün verimle çok güzel bir öykü yazmıştı. Yeni gelecek teknik direktörün tarzı Hatay temsilcisinin kaderini belirleyecek etmenlerden olacak.