Hatayspor’da Hüzün Sabit

Bu sezon Süper Lig’in ilk yarısında dikkat çeken işler çıkartan Hatayspor, ikinci yarıda aralıksız olarak kan kaybetmeye devam ediyor. Bordo Beyazlı ekip ligin 37’inci haftasında oynadığı Konyaspor müsabakasında yine etkisiz bir performans sergiledi ve sahadan 3-1 mağlup ayrılmaktan kurtulamadı. Galibiyet hasretine bir çentik daha atan Ömer Erdoğan’ın takımının bu durumu hedeflerin de tamamen yerle yeksan olması anlamına geliyor.

Hedefler Nerede

Bu sezon Süper Lig’de istediği performansları zaman zaman sahaya yansıtan Hatayspor, buna rağmen sezonun ikinci yarısındaki düşüşünün önüne bir türlü geçmeyi başaramadı. Bordo Beyazlı ekip ligin son düzlüğünde büyük bir hayal kırıklığı yaşarken, bu hayal kırıklığı Konyaspor karşısında oynanan müsabakada da devam etti.

Bitimden bir önceki haftada oynanan Konyaspor maçında rakibin Avrupa hayali olması nedeniyle daha da istekli olacağını tahmin etmek zor değildi. Bununla birlikte Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan’ın en iyi dönemde bile hatırlattığı ilk 10 hedefini gerçekleştirebilmek adına bu maçtan çıkartılacak galibiyete ihtiyaç olduğunu oyuncularına hatırlatması gerekirdi.

Ancak Konyaspor tüm maç boyunca çok daha odaklı olan taraftı ve bu durumun kazanımlarını da rahat bir şekilde sağladı. Son 10 dakikada bulduğu 2 golle sahadan 3-1 galip ayrılan Konya temsilcisi gelecek sezon Avrupa’da mücadele etme hakkını da garantilemiş oldu.

Hatayspor ise bir kez daha sahadan mağlubiyetle ayrıldı ve puan kayıplarına bir yenisini daha ekledi. Bu bağlamda ilk 10 hedefinden de uzak kalan Hatay temsilcisinde Bordo Beyazlı taraftarlar haklı olarak hedeflerin nereye gittiğini de sorgulamaya başladılar.

Hevessiz Takım

Öte yandan Hatayspor ile alakalı olarak yöneticisinden oyuncusuna, oyuncusundan teknik ekibine kadar herkesin hevessiz bir görüntü sergilediğini dile getirmekte fayda var.

Nitekim basında yer alan haberler de teknik direktör Ömer Erdoğan’ın gelecek sezona Hatay temsilcisinde başlamayacağına yönelik ifadeler içeriyor ancak bu durumla alakalı net ve resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

Ancak genç teknik adamın da oyuncuların da bu görüntüsü fiilen çoktan biten sezonda sanki taraftarların hiç önemi yokmuşçasına bir durumu yaratıyor. Zira takım çok uzun süreden bu yana maçları tamamlamayı galibiyet almanın önüne koyuyor.

Bununla birlikte Hatayspor’da işlerin hiç iyi gitmediğine dair pek çok farklı etmen daha söz konusu. Ancak kulüpte bu konuyla alakalı olarak sanki tam bir suskunluk birliğine karar verilmiş durumda ve ne yöneticiler ne de teknik direktör Ömer Erdoğan takımın neden bu halde olduğuna dair herhangi bir açıklama yapmaya tenezzül etmiyor.

Bu bağlamda Bordo Beyazlı taraftarların ciddi bir hayal kırıklığına uğraması oldukça normal. Geçen sezonu ilk 5’te tamamlayan ve ilk sezonunda böylesi iyi bir sıralamayı yakalayan Hatay temsilcisi şu sıralar ilk 10’a bile giremeyecek kadar gerilemiş olmanın hüznünü yaşıyor.