Hatayspor Kan Kaybediyor

Bu sezon Süper Lig’de dikkat çeken işler başarsa da ligin son döneminde aldığı kötü sonuçlarla taraftarının ve camiasının tepkisini toplayan Hatayspor, uzun süredir devam eden kötü gidişatını Konyaspor karşısında da devam ettirdi. 37’inci hafta müsabakasında Konya temsilcisine konuk olan Bordo Beyazlı ekip, ilk yarısı başa baş geçen müsabakanın ikinci yarısında rakibine direnç gösteremedi ve sahadan 3-1 mağlubiyetle ayrıldı. Hatay temsilcisi adına bu mağlubiyet uzun süredir devam eden mağlubiyet serisine bir çentik daha atmak anlamına geliyor.

Bitmeyen Çile

Bu sezon Süper Lig’in ilk yarısında oldukça dikkat çeken işler ortaya koyan Hatayspor, ligin ikinci yarısında istediklerini sahaya yansıtmayı bir türlü başaramadı.

Bordo Beyazlı ekip üst üste mağlubiyetlerden geçtiği bir dönemde oynanan 37’inci hafta müsabakasında da aynı senaryoyu yaşamaktan kurtulamadı. Konya temsilcisi karşısında oynanan müsabakanın ilk yarısında geriye düşen Ömer Erdoğan’ın takımı, Ayoub El Kaabi’nin attığı golle eşitliği sağlamayı başarsa da bu durum ilk yarı özelinde kaldı.

İkinci yarıda Konyaspor’un taraftarının gücünü de arkasına alarak kurduğu baskıya direnemeyen Hatayspor, sahadan 3-1’lik mağlubiyetle ayrılmaktan da kurtulamadı. Bordo Beyazlı takım bu mağlubiyetle birlikte galibiyete olan hasretine bir çentik daha eklerken taraftarını da üzmeye devam etti.

İlk 10 olarak belirlediği sezon hedefi konusunda da problemler yaşamaya başlayan Hatayspor, bu mağlubiyetle birlikte 13’üncü sıraya kadar gerilemiş oldu. Ligin son haftasında Giresunspor ile karşı karşıya gelecek olan Akdeniz temsilcisi, bu maçtan galibiyetle ayrılsa dahi ilk 10’a girmeyi başaramayabilir.

Konyaspor ise bu maçtan çıkardığı 3 puanla birlikte Avrupa’ya gitmeyi garantilemiş oldu. 3’üncü sırada oturmayı garantileyen Yeşil Beyazlı ekip, bir sonraki hafta Beşiktaş deplasmanında oynayacağı maçtan da iyi bir skorla ayrılarak sezonu mutlu kapatmayı hedefliyor.

Boşa Geçen Aylar

Hatayspor adına son haftaların gerçekten çok kötü geçtiğini söylemek gerekiyor. Bordo Beyazlı ekip bir türlü toparlanamadı ve her hafta daha da geriye gitmek konusuna bir türlü çözüm bulamadı.

Ramazan ayında oruçlu oyuncularını öne süren Ömer Erdoğan’ın ay bittikten sonra da takımıyla galibiyet yaşayamamış olması genç teknik adam üzerindeki eleştirilerin artmasına neden oldu. Takım çok iyi noktalardayken dahi altı çizilen ilk 10 hedefinden uzak kalmış olmak bu kadar iyi bir başlangıca rağmen başarısız olmak anlamına da gelecek.

Bununla birlikte takımın galibiyete olan hasretinin de 8 maça çıktığını ifade etmekte fayda var. Bordo Beyazlı ekip en son bir maçtan 3 puanla ayrıldığında Süper Lig’in 29’uncu haftası oynanıyordu. Fatih Karagümrük karşısında oynanan müsabakadan 3-0 galip ayrılan Hatayspor, o maçtan bu yana bir türlü galip gelmeyi başaramadı.

12 Mart tarihinde oynanan bu müsabakanın üstünden geçen 2 ay Hatayspor adına kelimenin tam anlamıyla felaket senaryosundan başka bir şey değildi.