Hatayspor Transfer Yarışında

Sezonun ikinci yarısında gösterdiği başarısız performansla büyük bir hayal kırıklığı yaratan Hatayspor, hem geçen sezon hem de bu sezon başarılı dönemler geçirmesini sağlayan transfer politikasını tekrardan uygulamaya soktu. Kısıtlı bir bütçeyle elinden gelen en iyi anlaşmaları yapmayı hedefleyen Bordo Beyazlı ekip, son dönemlerde Tolgahan Nurhak ile anılıyordu. Bununla birlikte basında yer alan haberler başarılı oyuncuya talip olan tek takımın Hatay temsilcisi olmadığı ve bu bağlamda oyuncu adına bir transfer yarışı başlayacağı yönünde.

İlginç Transfer

Bu sezon Süper Lig’in bilhassa ikinci yarısında gösterdiği performansla camiasında ve taraftarında ciddi bir hayal kırıklığı yaratan Hatayspor, gelecek sezon daha iyi işler çıkartmak adına planlamalara başladı.

Transfer çalışmalarını da sürdüren Bordo Beyazlı takım her zaman olduğu gibi şimdi de birçok oyuncuyla anılmaya devam ediyor. Bununla birlikte takımın son dönemlerde adının geçtiği isim çok ilginç bir isim.

Karaköprü Belediyespor takımında top koşturan Tolgahan Nurhak’ın peşine düşen Hatay temsilcisinin 29 yaşındaki oyuncuya teklif götürdüğü iddia ediliyor. Tecrübeli golcüyü kadrosuna katmaya bir hayli yaklaşan Hatayspor’un oyuncunun bonservisini elinde bulundurması nedeniyle maddi anlamda da bir avantajı olduğunu ifade etmek gerek.

Bununla birlikte oyuncuya talip olan tek takımın Hatayspor olmaması bu sürecin uzaması ve hatta başarısızlıkla sonuçlanması anlamına gelebilir. Gürcistan’ın Dinamo Tblisi ve Katar’dan Al Shamal’in de bonservisi elinde olan Nurhak’a teklif götürdüğü öğrenildi. Yurtdışından da ciddi teklif alan golcünün transfer için Hatayspor’a daha yakın olduğu ifade ediliyor.

Dolandırıcılık İddiaları

Öte yandan ismi çok duyulmamış bir oyuncu olan Tolgahan’ın futbolculuktan daha önce başka bir konuyla da gündeme geldiğini hatırlatmakta fayda var.

Sanatçı Berdan Mardini’yi arayarak ihtiyaç sahibi bir aileye yardım etmek üzere talepte bulunan Tolgahan Nurhak’ın talebini kabul eden ünlü sanatçı sonrasında devam eden mesajlaşmalardan kuşkulandı.

Dolandırılmak üzere olduğunu anladığını anda soluğu savcılıkta alan ünlü sanatçı, Tolgahan Nurhak’tan da şikâyetçi oldu. Bununla birlikte Savcılık Mardini’yi arayan kişinin Şanlıurfa’daki Karaköprü Belediyespor’da forma giyen Tolgahan Nurhak olduğunu tespit etti. Mesajlarda yer alan IBAN numarası da ona ait çıktı. Futbolcu, telefon hattını değiştirdiğini söyleyip suçlamayı reddetti. Ancak savcılık, banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık suçlamasıyla iddianame düzenledi. Futbolcunun 10 yıla kadar hapsi talep edildi.

Bu konuyla alakalı olarak basına yansıyan başka bir haber olmadı ancak savcılık kovuşturması devam ediyorsa bu durum Hatayspor’un da başını ağrıtabilir. Oyuncunun bir anda hapis cezasına çarptırılması durumunda Hatay temsilcisi için işler pek yolunda gitmeyebilir.

Al Shamal FC’nin de teklif götürdüğü golcü Nurhak’ın hangi takıma imza atacağı merak ediliyor. Süper Lig’den de birçok takımın transfer listesinde yer alan golcü oyuncunun, menajerler tarafından kulüplere önerildiği ifade ediliyor.