Hatayspor Kötü Başladı

2022 23 futbol sezonuna kadrosunda ciddi değişiklikler yaparak başlayan Hatayspor hazırlık maçlarındaki performansı ile endişe yarattı. Gerek alınan skorlar gerekse de oynanan futbol yeni sezon öncesinde Hatayspor taraftarının acaba demesine neden oldu.

Hatayspor

Ligin Flaş Takımıydı

Hatayspor Süper Lig’e yükseldikten sonraki ilk sezonda ligden düşme ihtimali yüksek olan takımlar arasında gösteriliyordu. Ancak Ömer Erdoğan önderliğindeki takım, bırakın ligden düşmeyi, Avrupa kupalarına katılma mücadelesi vermeyi başardı. Büyük maçlarda rakiplerine kök söktüren takım bunu, sürekli kapanarak da değil göze hoş gelen bir futbol ile yapınca bir anda tüm futbolseverlerin sevgilisi olmuştu.

Bir sonraki sezonda Süper Lig’deki ilk sezonuna kıyasla istikrarsız sonuçlar alsa da yine düşme korkusu duymadan ligi orta sıralarda bitirmişti Hatayspor ve oynadığı oyunla yine takdir toplamıştı. Ne var ki geride kalan 2021 22 futbol sezonunun son maçında, Giresunspor’u 4 1 mağlup etmesinin ardından teknik direktör Ömer Erdoğan herkesi şoke en bir basın toplantısı yaptı ve maçın hemen ardından düzenlenen basın toplantısında maçın çok önüne geçen bir açıklamada bulunarak Hatayspor’dan ayrılacağını, henüz bu kararı ailesi hariç kimse ile paylaşmadığını belirtti. Bu açıklamaların ardından Ömer Erdoğan ile Hatayspor’un yolları, yapılan bir görüşmenin ardından kısa sürede ayrıldı ve taraflar birbirlerine başarılar diledi.

Hatayspor ve Serkan Özbalta

Ömer Erdoğan’dan doğan boşluğu Altay’dan ayrılan Serkan Özbalta ile doldurma yoluna gitti Hatayspor yönetimi. Serkan Özbalta, Altay’a sezonun son bölümünde gelmiş, küme düşmeye engel olamasa da oynattığı futbolla herkesin takdirini kazanmış ve flaş skorlar da almayı başarmıştı.

Hatayspor, Ömer Erdoğan öncesinde de İlhan Palut’a çok büyük bir fırsat sunmuş, İlhan Palut da bu fırsatı mükemmel şekilde kullanarak hem kendi bireysel çıkışını hem de Hatayspor’un Süper Lig yolculuğunu başlatmıştı. Bu geleneği Ömer Erdoğan ile devam ettiren Hatayspor kulübü şimdi de Serkan Özbalta ile aynı şeyi hayal etti. Ne var ki Serkan Özbalta için işler şimdilik pek de iyi gitmiyor.

Aslında bu noktada Serkan Özbalta’yı eleştirmek çok da adil olmayacaktır, zira geçen sezon Ömer Erdoğan’ın sahip olduğu kadro büyük ölçüde değişti ve Serkan Özbalta önderliğinde yepyeni bir kadro kuruldu. Takımın önemli, tecrübeli oyuncuları takımdan ayrıldı ve pek çok yeni isim takıma katıldı. Hatta o kadar ki Hatayspor şu an ligin en çok transfer yapan takımlarından bir tanesi. Bu transferlerde kaleci Erce Kardeşler hariç, hiç bonservis ödenmedi. Haliyle oyuncular kısıtlı seçenekler arasından seçildi. Tüm bunları göz önüne alırsak Serkan Özbalta’ya şu aşamada acımasız eleştiriler yapmak pek de adil görünmüyor. Ama bir gerçek varsa o da Hatayspor’un şu ana kadar pek de ışık vermediğidir.

Hatayspor ve Serkan Özbalta’nın lig performansı bu sezonun en çok merak edilen takım ve bireysel hoca performansı olacak gibi duruyor.