Hatayspor Kervana Son Anda Atladı

Bu sezon Süper Lig’in ikinci yarısında gösterdiği başarısız performansla futbol kamuoyunu ve taraftarlarını şaşırtan Hatayspor, şu sıralar yeni teknik direktörünün kim olacağını belirlemek adına çalışmalarını sürdürüyor. Kulübün 2 senedir teknik direktörlüğünü yapan ve bu zamana kadar gösterdiği başarısında önemli bir paya sahip olan Ömer Erdoğan’ın sezonun son maçından sonra yaptığı istifa açıklamasından sonra arayışa giren Hatay temsilcisinde pek çok adayın da adı geçiyor. Bununla birlikte bu sezon tüm kulüplerde yapılan teknik direktör değişikliklerine bakıldığı zaman Bordo Beyazlı ekibin yine iyi bir dönem geçirdiği ancak kervana da son anda katılmak zorunda kaldığı görülüyor.

Zorunlu Değişiklik

Bu sezon Süper Lig’de 14 takım teknik direktör değişikliğine giderken, sezon bitiminden sonra da Hatayspor ile Fatih Karagümrük’le teknik heyet değişikliği devam etti. İlk devrede Kasımpaşa, Kayserispor, Adana Demirspor, Göztepe, Alanyaspor, Çaykur Rizespor, Başakşehir, Yeni Malatyaspor, Antalyaspor, Beşiktaş, Fatih Karagümrük ve Fenerbahçe’nin teknik heyetlerinde değişiklik tercih ettiği ligde ikinci devrenin başlamasının ardından da Galatasaray ve Altay teknik direktörleriyle yollarını ayırdı.

Küme düşen takımlara bakıldığı zaman bu sezon en çok farklı teknik direktörle çalışan takımın ligi son sırada tamamlayan Yeni Malatyaspor olduğu görülüyor. Sarı Siyahlı takım İrfan Buz, Marius Sumudica, Adem Büyük, Cihat Arslan ve Cihat Gülerce olmak üzere tam 5 farklı teknik direktörle çalıştı.

Altay’da ise Mustafa Denizli, Serkan Özbalta, Mert Nobre ve Sinan Kaloğlu olmak üzere 4 farklı teknik direktör görev yaptı. Bir diğer İzmir temsilcisinde, Göztepe’de ise Ünal Karaman ile başlayan sezonda Nestor El Maestro, Stjepan Tomas ve Serdar Sabuncu görev yaptı.

Rizespor tarafında da Bülent Uygun, Hamza Hamzaoğlu ve Bülent Korkmaz takımlarının iyi noktalara gelebilmesi adına çalışmalar yapsalar da bu çalışmalar yeterli olmadı.

Bahsi geçtiği gibi Hatayspor ve Fatih Karagümrük adına değişiklikler sezonun son maçında geldi. Ömer Erdoğan kendi isteğiyle kulübe veda ederken Fatih Karagümrük Başkan Süleyman Hurma’nın isteği doğrultusunda teknik direktör Volkan Demirel ile yollarını ayırma kararı aldı.

Bir Aday Daha

Öte yandan Hatayspor ile alakalı basına yansıyan teknik direktör adaylarının çerçevesi her gün daha fazla genişlemeye devam ediyor.

Engin Fırat ve Selçuk İnan isimlerinden sonra da bir isim daha gündeme geldi ki isminin ortaya atılması bile bir bomba etkisi yarattı. O isim Fenerbahçe’de forma giydiği dönemde efsane olan ve heykeli dikilen Alex de Souza oldu.

Brezilyalı efsane futbolu bıraktıktan sonra ülkesinin takımlarının alt yaş gruplarında teknik direktörlük yapmıştı. Fenerbahçe’nin de Vitor Pereira ile yollarını ayırdıktan sonra gündemine gelen Brezilyalı buna rağmen kulüpte görev almamıştı.

Tüm bu adaylarla alakalı ortak noktaysa tıpkı Ömer Erdoğan gibi kendini ispatlamaya hazır isimler olması.