Hatayspor’un Yıldızı Bir Alt Lige

Sezonun son aylarında gösterdiği kötü performansla camiasında ve taraftarında hayal kırıklığı yaratan Hatayspor’da şu sıralar radikal değişimler yaşanıyor. Teknik Direktör Ömer Erdoğan’ın ayrılığından sonra yeni teknik direktörünü aramaya başlayan Bordo Beyazlı ekip aynı zamanda kadrodan ayrılacak isimlerin yerini doldurmaya çalışıyor. Bununla birlikte basında yer alan haberlere göre kulüpten ayrılacak olan Mame Diouf, bir alt ligde mücadele eden ve kesin olarak şampiyonluk hedefleyen Samsunspor tarafından çok ciddi bir biçimde isteniyor.

Kulübün Yapıtaşı

Bu sezon Süper Lig’in ilk devresinde göz kamaştıran bir performans sergileyen Hatayspor, ikinci devrede beklentilerin çok altında kaldı ve son aylarda gösterdiği kötü performans nedeniyle ligi kötü bir noktada tamamladı.

Bu durum hayal kırıklığını arttırırken bu hayal kırıklığının hem sorumlusu hem de muhatabı olan Teknik Direktör Ömer Erdoğan görevinden ayrılmak istediğini açıkladı. 2 senelik süreçte kulübün en önemli isimlerinden biri haline gelen genç teknik adamın ayrılığından sonra şu ana kadar net bir isimle anlaşmaya varılabilmiş değil.

Öte yandan Hatayspor’u bekleyen değişimlerden biri de kadroda yaşanıyor. Ruben Ribeiro kadro dışı kaldı ve sözleşmesinin sona ermesiyle birlikte kulüpten ayrılacak. Bununla birlikte Münir ile yollar ayrıldı ve Mame Diouf’un da sözleşmesinin bitmesi sonrasında Hatay’a veda edeceği ifade edildi.

Bordo Beyazlı ekibin Diouf konusunda hâlâ daha girişimlerinin olduğunu belirtmekte fayda var. Ancak tecrübeli yıldız Hatay temsilcisinde yapabileceklerini yaptığına inanıyor ve kariyerine yeni bir soluk getirmek ve son imzasını da atarak kariyerini başarıyla tamamlamak istiyor.

Bununla birlikte başarılı oyuncuya en çok ilginin Samsunspor tarafından duyulduğu iddia ediliyor. Bu sezon TFF 1.Lig’de şampiyonluk parolasıyla çıktığı yolda büyük bir hayal kırıklığına uğrayan Kırmızı Beyazlı ekip gelecek sezon aynı parolayı bu sefer net bir şekilde dile getirmeyi hedefliyor.

Bu bağlamda iddialı bir kadro kurmak isteyen Karadeniz temsilcisi, hücum hattında dokunduğu oyuncuya seviye atlatan Mame Diouf’u kadrosuna ekleyerek hem tecrübe hem de kalite bakımından kadrosunu genişletebileceğine inanıyor.

Büyük Tecrübe

Geçen sezon kadroya katılan Mame Diouf’un Hatayspor’a çok büyük bir değer kattığını dile getirmekte fayda var.

Tecrübeli oyuncuyla birlikte oynayan hücum oyuncuları değerlerine değer katarken bu durum Hatayspor’un geçen sezon bir gol kralı çıkarasını sağladı bu sezonsa Ayoub El Kaabi gol krallığı listesinin üstlerinde yer alan bir isim oldu.

Tüm bunlarla birlikte oyuncunun kendi attığı goller ve takımına sağladığı tecrübeyle de ayrı bir değer kattığı gün gibi ortada. Mame Diouf takım ne zaman oyun içi düşüşler yaşasa bu durumu düzeltmek adına ilk olarak orada duran isimdi.

Bu bağlamda Hatayspor adına çok büyük bir kayıp anlamına gelecek olan Diouf, artık hangi kulübe giderse oraya büyük bir değer katacak.