Hatayspor Coştu

Ömer Erdoğan’ın gelecek planlarının Hatayspor ile örtüşmemesini gerekçe göstererek takımdan ayrılmasını, Hatayspor’un önemli yabancı yıldızları da takip etmiş ve Hatayspor’da adeta yaprak dökümü başlamıştı.

Hatayspor küçülüyor iddialarına neden olan bu ayrılıklar aslında özünde pek de haksız değildi. Hatayspor maliyeti yüksek oyuncuları ile yollarını bir bir ayırırken transferde de çok sessizdi. Ayrılıkların ardından transferde de sessiz kalınması Hatayspor taraftarında ciddi endişe uyandırmış ve 2 senedir Süper Lig’de başarıyla mücadele eden, herkesçe örnek gösterilen takımın 2022 23 futbol sezonunda böyle giderse düşebileceği bile dillendirilir olmuştu.

Aslında Ömer Erdoğan’ın ayrılmasının hemen ardından Şenol Özbalta ile anlaşılması camiaya güven aşılamıştı fakat Hatayspor’da ayrılıklar Ömer Erdoğan ile sınırlı kalmadı. Yabancı yıldıkların pek çoğu ile yolların ayrıldığı tek tek açıklanmaya başlanınca Hatayspor’un küçülmeye gittiği artık herkesin üzerinde mutabık kaldığı bir durum oldu.

Tecrübeli stoper Recep Burak Yılmaz ile anlaşılması, transferde tamamen sessiz kalınmayacağına dair bir ipucu olsa da hemen akabinde genç yıldız Fatih Kurucuk ile de yolların ayrılması taraftarın sabrını tüketti. Ancak üst üste atılan transfer adımları ile taraftar sakinleşti ve şu an yeni oyuncuların keyfini çıkarıyor.

Hatayspor 11

İlk Bomba Musa Çağıran

Süper Lig’in en tecrübeli orta saha oyuncularından olan ve geçen sezon lig 4. Konyaspor’un orta sahasında görev yapan Musa Çağıran resmi olarak Hatayspor’da. Açıklama Hatayspor resmi sitesinde ve Twitter hesabından da duyuruldu. Bir dönem Galatasaray forması da giyen ve A2 Milli takımına da seçilen Musa Çağıran 2+1 yıllığına Hatayspor’a katıldı. Acıbadem Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçen Musa Çağıran ile ilgili tüm gelişmeler Hatayspor’un resmi Twitter hesabından taraftar ile paylaşılırken paylaşımların altına yapılan yorumlardan taraftarın bu transfer hamlesinden son derece memnun olduğu görüldü. Transferin maliyeti ile ilgili olarak ise kamuoyuna bir açıklama yapılmadı.

Hatayspor 1

Hatayspor İki Transfer Daha Yaptı

Hatayspor’da gündemi Musa Çağıran transferi meşgul etse de perde arkasında iki oyunu ile daha prensipte anlaşma sağlandı. Bu oyunculardan ilki Beşiktaş alt yapı ürünü olan 19 yaşındaki forvet oyuncusu Koray Yağcı. Geçtiğimiz sezonda U 19 Süper Lig’de 29 maçta attığı 17 golle Beşiktaş A takımına göz kırpan genç forvetin Hatayspor için çok yerinde bir hamle olduğu düşünülüyor. Sezon başı hazırlık kampına alınması kesin olarak görülen Koray’ın tecrübe kazanması amacıyla bu transfere izin veren Beşiktaş kulübü, oyuncunun gelişimini yakından takip edecek.

Hatayspor’un anlaşmaya vardığı bir diğer isim ise Cengiz Demir. Geçtiğimiz sezon 2. Lig’de Akhisarspor’da kiralık olarak oynayan oyuncu Hatayspor’a bonservisi ile birlikte gelecek ve kendisi için Antalyaspor’a herhangi bir ücret ödenmeyecek. Kendisi ile 3+1 yıllık anlaşılan Cengiz 1.86 boyunca ve stoper olarak görev yapıyor. Sol ayağını çok iyi kullanan oyuncu tandemin iki tarafında da oynayabiliyor. Özellikle bu özelliğinin transferde tercih sebebi olduğu konuşuluyor ve Hatay bu sene sol stoperi bu genç oyuncuya emanet etmeyi düşünüyor.