Fatih Kurucuk Bandırmaspor’da

Sezon başında Hatayspor ile yolları ayrılan genç stoper Fatih Kurucuk resmi olarak Bandırmaspor ile anlaştı. Bu anlaşma hem şaşkınlık yarattı hem de Hatayspor taraftarının yönetime olan güvenini artırdı.

Fatih Kurucuk ile karşılıklı anlaşılarak sözleşmenin feshedilmesi, birkaç hafta önce Hatayspor taraftarlarınca ciddi eleştiri konusu olmuş ve Ömer Erdoğan’ın takımdan ayrılmasının doğru olduğu, böylesi genç ve potansiyelli bir stoperi bile elinde tutamayacak Hatayspor’un ciddi bir küçülmeye gideceği iddia edilmişti.

Hatayspor yönetimi ise o dönemden beri küçülme iddialarını şiddetle reddetmekle birlikte aynı zamanda transferde yaptığı hamlelerle de küçülme değil gençleşme hedefinde olduklarını adeta ispatlamıştı. Faith Kurucuk’un Süper Lig yerine 1. Lig’i tercih etmesi, ayrılık haberinin ardından yönetime tepki gösteren taraftarlarla yönetimi savunan taraftarları bir kez daha karşı karşıya getirdi; ancak bu kez sesi daha yüksek çıkanlar yönetimi savunanlar oldu.

Adı Üç Büyüklerle Anılıyordu

2017 18 futbol sezonunda dahil olduğu Karagümrük formasıyla 2. Lig’de başarılı maçlar çıkaran oyuncu, takımının 1. Lig’e yükselmesine ciddi katkı sunmuştu. Henüz 21 yaşındayken 1. Lig’de de takımının değişmez stoperi olan Fatih Kurucuk, stooper olmasına rağmen o sezonu 5 gol atarak bitirmiş ve 1. Lig’in en çok konuşulan oyuncularından biri haline gelmişti.

2020 21 futbol sezonu başında adı üç büyük kulüple bile anılan oyuncunun gelecekte milli takımda da oynayacağı düşünülüyorken Fatih takımında kalmıştı. Kariyeri için oldukça önemli olan bu sezonda performansını artırtmak yerine yaşadığı sakatlığın da etkisiyle düşüşe geçen Fatih, üç büyüklerin gündeminden de çıkmıştı. Bir önceki sezona göre daha sönük geçen 2020 21 futbol sezonunun ardından biten sözleşmesinin uzatmayan genç stoper ücretsiz olarak Hatayspor’a katılmıştı.

Fatih Kurucuk Hatay

Fatih Kurucuk Bedelsiz Ayrılmıştı

Hatayspor formasıyla tekrar formunu yakalayan oyuncu geride bıraktığımız sezonda Süper Lig’de 28, Türkiye Kupası’nda ise 3 maça çıkarak tekrar istikrarlı bir performans ortaya koymuştu. 2022 23 futbol sezonunda da Fatih Kurucuk’un Hatayspor ile sözleşmesi vardı ve geçen sezon 28 maça çıkmış, 24 yaşında, yabancı sınırı da göz önüne alındığında böylesi potansiyelli bir stoperin bedelsiz olarak takımdan gönderileceği kimsenin aklına gelmezdi.

Fatih Kurucuk’ın bedelsiz ayrılması bazı taraftarların tepkisini çekmişti ancak kariyeri boyunca kendisi için hiç bonservis ödenmemiş olması ve 24 yaşında tekrar 1. Lig’e dönmesi sezon başında Hatayspor yönetimine gelen eleştirilerin şimdi bir anda Fatih Kurucuk’a dönmesine neden oldu.

1.92 boyu, güçlü fiziği ile ciddi bir potansiyel vadeden ve henüz 21 yaşındaki performansı ile üç büyüklerin radarına giren, Avrupa’dan bile izleyenlerin olduğu konuşulan Fatih’in 24 25 yaş hala çok geç olmasa da 21 yaşında sahip olduğu şöhrete artık sahip olmadığı bir gerçek. Fatih Kurucuk’un şimdi Bandırmaspor ile nasıl bir performans göstereceği merak konusu. Ama şu bir gerçek ki eğer bir Süper Lig kulübüne imza atıp da iyi bir performans ortaya koysaydı Hatayspor yönetimine sezon içerisinde de kendisi üzerinden ciddi tepkiler gelebilirdi. Mevcut durumda bu senaryo artık ortadan kalmış durumda.