Erzurum Kampı İzlenimleri

Hatayspor’da yeni sezon hazırlıkları kapsamında birinci etap çalışmalarının yapıldığı Erzurum kampı tamamlandı. Erzurum Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde gerçekleştirilen çalışmalar oldukça verimli geçti. Pek çok oyuncunun transfer edildiği Hatayspor’da oyuncuların birbirleriyle çabuk kaynaştıkları da gözlemlendi.

İki sezondur Ömer Erdoğan yönetiminde Süper Lig’de çok istikrarlı bir performans ortaya koyan ve oynadığı göze hoş gelen futbolla da herkesin takdirini kazanan Hatayspor’da yeni teknik direktör Serkan Özbalta’nın da alışılan pas oyununu sürdürmeyi arzuladığı kampa göze çarpan önemli detaylardandı.

Kampta göze çarpan bir diğer detay ise kale mevkiinde yaşanan sıkıntı oldu ancak Hatayspor transfer komitesi kaleci arayışlarına devam etmekle beraber Trabzonspor’un yedek kalecisi Erce Kardeşler ile de her konuda anlaşmaya varıldı. Trabzonspor ile bonservis pazarlıkları devam ediyor olsa da kısa süre sonra aradaki ufak pürüzlerinde giderilerek Erce Kardeşlerin resmi sözleşmeye imza atması bekleniyor.

Hatayspor, uzun süredir aynı teknik kadroyla çalışıyordu geride kalan 2021 22 futbol sezonunun son maçında kimsenin pek de tahmin edemeyeceği bir şekilde Ömer Erdoğan’ın istifasının ardından Hatayspor yönetimi hızlı bir reaksiyon gösterip Serkan Özbalta’yı takımın başına getirmişti. Erzurum kampı teknik patron Serkan Özbalta ile takımın kaynaşması için de baya önem arz ediyordu. Kamp boyunca oyuncularla yakından ilgilenen Serkan Özbalta’nın kısa sürede kendisini takıma kabul ettirmesi takdir topladı.

Erzurum kampı Rayane Aabid

Yeni Transferler Göz Kamaştırdı

Adama Trore, Munir Mohamedi, Fatih Kurucuk, Mame Diouf, Ruben Riberio gibi oyuncularla yollarını ayıran Hatayspor, şu ana kadar hiç bonservis bedeli de ödemeden kadrosuna Recep Burak Yılmaz, Koray Yağcı, Cengiz Demir, Musa Çağıran ve eski oyuncusu Rayane Aabid’i katmış durumda. Özellikle Musa Çağıran performansıyla kampın yıldızlarından olurken Erzurum kampı yeni transferlerin tamamı için çok verimli geçti. Rayane Aabid‘in tekrar yuvaya dönmesi ise kampta çok pozitifi bir havaya neden oldu.

Koray Yağcı da yeni transferler arasında dikkatleri üzerine çeken bir başka isim oldu. Beşiktaş altyapısı ürünü olan, geride kalan 2020 21 futbol sezonunda U 19 liginde attığı gollerle dikkat çeken Koray, geçen yılki formunu antrenmanlarda da koruduğunu gösterdi. Erzurum Kampı, genç oyuncunun kendisini teknik ekibe kabul ettirdiği bir hazırlık etabı oldu. 2022 23 futbol sezonundan başlamak üzere gelecek yıllarda hem Hatayspor hem de Türk futbolunun Koray Yağcı’dan beklentileri oldukça yüksek.

Erzurum Kampı Devam Edecek

27 Haziran’da başlayan Erzurum kampı Kurban Bayramı sebebiyle son bir sabah antrenmanının ardından sonlandı. Böylece Hatayspor 2022 23 futbol sezonu hazırlıkları kapsamında 1 etap çalışmalarını tamamlamış oldu. Kurban Bayramı sebebiyle Erzurum Palandöken’den ayrılan oyuncuların 12 Temmuz Salı günü yine Erzurum’da toplanacağı öğrenildi.

İkinci etap kamp çalışmaları için de Erzurum’u tercih eden Hatayspor, ikinci etap çalışmaları sırasında yoğun bir hazırlık maçı takvimine sahip olacak. Bayramda da transfer çalışmalarına devam edecek takımda en az bire transferin daha ikinci etap çalışmalarına dahil edileceği düşünülüyor.