Erce Kardeşler Hatayspor’da

Hatayspor, Trabzonspor’un yedek kalecisi Erce Kardeşler ile kesin olarak anlaşmaya vardı. Erce Kardeşler birkaç gün içerisinden Hatayspor kampına katılacak.

Geride kalan 2021 222 futbol sezonu sonunda teknik direktörü Ömer Erdoğan’ın istifası ile sarsılan Hatayspor’da ayrılıklar Ömer Hoca ile sınırlı kalmamıştı. Kadrosundaki yaşlı ve maliyeti yüksek bazı oyuncularla yollarını tek tek ayıran güney ekibi transferde gönderdikleri kadar takıma kazandırdıklarıyla da adından epeyce söz ettirmekteydi.

Ayrılıklar ilk başta taraftarı endişeye sevk etse de transferdeki hareketlilik o endişeleri ortadan kaldırmış, tüm camia yeni transfer edilen ve edilecek oyunculara konsantre olmuştu. Takımın eski oyuncularından Rayane Aabid’in kadroya katılması ise herkesi memnun etti ve ekstra bir motivasyon kaynağı oldu. Gelgelelim tüm bu transferlere rağmen Hatayspor kale mevkiinde ciddi bir sorun yaşıyordu.

Erce Kardeşler Hatay

Munir Mohamedi’nin Yeri Dolmuyordu

Hatayspor’un Süper Lig’e merhaba dediği sezon olan 2020 21 futbol sezonu başında İspanyol Malaga takımından Hatayspor’a katılan Faslı eldiven kısa sürede hem performansı hem de kişiliği ile herkesin sevgilisi olmuştu. Uzun boyu ile ceza sahası hakimiyeti, güçlü refleksleri ve tecrübesiyle kısa sürede Süper Lig’in en iyi kalecilerinden biri olarak görülmeye başlanan Munir Mohamedi, Hatayspor’un Süper Lig’de 2 sene boyunca elde ettiği istikrarlı puan ortalaması ve başarılı sıralamanın da en önemli faktörlerinden biriydi. Fakat bu sezon başındaki yaprak dökümünden o da nasibini aldı. Munir Mohamedi ile karşılıklı anlaşarak yolların ayrılması Hatayspor taraftarını hayli üzse de bu sezon bu ayrılıklara iyice aşina olan taraftarlar yeni kalecinin kim olacağını merak etmeye başladı.

İşte bu noktada transferde hayli başarılı olan Hatayspor, ciddi bir sorun yaşadı. Munir yerine kaleye düşünülen isimler ile teker teker görüşen güney ekibi istediği olumlu cevabını bir türlü alamadı. Almanya’daki temaslardan bir sonuç alınamaması sebebiyle rota Türkiye’ye döndü ve listenin başına da Trabzonspor’un yedek kalecisi Erce Kardeşler’i aldı. Artık kalecisi sorununu çözmek isteyen güney ekibi Erce ile temaslara başladı ve Trabzonspor’da Uğurcan Çakır’ın arkasında yedek kalan Erce ile kısa sürede anlaşma sağlandı. Trabzonspor’un da ılımlı yaklaşımı sayesinde bu transferde hızlı yol alan güney ekibi resmi imzalar henüz atılmamış olsa da prensipte hem Erce Kardeşler ile hem de Trabzonspor ile kesin olarak anlaşma sağladı. Erce Kardeşlerin kısa süre sonra Hatayspor ile resmi sözleşme imzalayacak Hatayspor kampına katılması bekleniyor.

Erce Kardeşler için Trabzon Seyircisi Tepkili

Erce Kardeşler Trabzonspor’a geldiğinden beri hem pozitif tavırları hem karakteri hem de az süre bulsa dahi süre bulduğu andaki performansı ile seyircinin en sevdiği oyunculardan biri olmuştu. Bu ayrılık haberinin sosyal medyada yer almasının ardından pek çok Trabzonspor taraftarının bir hayli üzüldüğü ve kulübe, Erce Kardeşler’e yeterince sahip çıkılmadığına ilişkin tepki gösterdikleri görüldü.