Erce Kardeşler Yeni Hedef

Transferde gelenleri ve gidenleriyle fırtına gibi esen Hatayspor bir türlü kaleci sorununu çözemedi. Almanya’daki girişimlerinden olumlu sonuç alamayan takımda çare Türkiye’de aranmaya başlandı ve hedefteki isim Erce Kardeşler.

Munir Mohamedi ile karşılıklı anlaşılarak yolların ayrılması bazı taraftarlarca ciddi şekilde eleştirilmişti. Geçen sezonun sonunda Ömer Erdoğan’ın planları ile örtüşmediği gerekçesiyle Hatayspor teknik direktörlüğünden istifa etmesinin ardından taraftarlarda bazı şüpheler uyanmıştı. 2 sezondur Süper Lig’in flaş takımlarından olan Hatayspor’daki bu ayrılık ve Ömer Erdoğan’ın sözleri küçülme iddialarını da beraberinde getirmişti. Bu iddiaları destekleyen olaylar bir bir yaşanmaya başlandı Hatayspor’da. Önemli yabancı oyuncularla karşılıklı anlaşılarak ya da sözleşme yenilenmeyerek yollar ayrılırken sportif direktör Gökhan Zan da takımdan ayrılanlar arasındaydı.

Yaşanan ayrılıklar, ayrılan oyuncuların yaşları da düşünüldüğünde ve transferde de hızlı hareket edilip yeni oyuncular da kampa yetiştirildiğinden taraftarca anlayışla karşılandı. Ancak bunun iki istisnası oldu. Biri genç savunma oyuncusu Fatih Kurucuk, diğeri ise Faslı yıldız kaleci Munir Mohamedi. Özellikle Hatayspor’a Süper Lig’de geçirdiği iki başarılı sezonda çok ciddi katkı sunan ve sözleşmesi de devam eden Munir Mohamedi ile yolların ayrılması pek anlaşılamamıştı. Sonrasında bunun oyuncunun yüksek maliyeti sebebiyle olduğu konuşulmaya başlandı. Bazı taraftarlar kalenin çok önemli bir mevki olmasını gerekçe göstererek ayrılık kararını eleştirmişti. Ancak diğer mevkilerde izlenen transfer politikası taraftarı yatıştırdı ve benzer bir hamlenin kale için de yapılacağı düşüncesi camiaya hakim oldu. Ne var ki şu ana kadar Hatayspor kaleci problemini çözemedi.

Erce Kardeşler Hatayspor

Almanya’dan Sonuç Çıkmadı

Munir’in yerini ondan daha genç ve daha düşük maliyetli biriyle doldurmak isteyen Hatayspor, gelecekte bu oyuncudan bonservis geliri de elde etmeyi amaçladığından ince eleyip sık dokudu ve potansiyelli, genç, maliyeti düşük isimler aramaya başladı. Aslında aradığını da Almanya’da buldu. Werder Bremen’in 26 yaşındaki Alman file bekçisi Michael Zetterer’e teklif götüren yönetim oyuncunun Türkiye’ye gelmeye sıcak bakmaması sebebiyle bu teklife olumlu bir geri dönüş alamadı. Bunun üzerine tek oyuncu ile zaman kaybetmek istemeyen Hatayspor transfer komitesi listedeki ikinci adaya yöneldiler. Fortuna Düsseldorf’un 25 yaşındaki Alman kalecisi Florian Kastenmeler’i isteyen güney ekibi orada da istediğini elde edemedi. Almanya’dan eli boş dönen Hatayspor transfer komitesi çareyi Türkiye’de aramaya karar verdi aradığını da Trabzonspor’da buldu.

Erce Kardeşler İlk Aday

Trabszonspor’un yedek kalecisi Erce Kardeşler hem yaşı hem Türk olması hem de Trabzonspor’un kendisini düzenli oynatmaması nedeniyle oldukça makul bir aday konumunda. 2019 20 futbol sezonu başında 300 bin avro bonservis bedeli ile Trabzonspor’a transfer olan kaleci Uğurcan Çakır’ın arkasında yedek kalmak zorunda kaldı. 2021 22 sezonunda sadece 4 maçta forma bulabilen Erce Kardeşler de artık oynayabileceği bir takıma gitmek istediğini yakın çevresine bildirmiş durumda. 28 yaşındaki kaleci için resmi girişimlere kısa süre içerisinde başlanması bekleniyor.