Burak Öksüz Gümbür Gümbür

Hatayspor başarılı stoperi Burak Öksüz geride bıraktığımız 2021 22 futbol sezonunda Hatayspor adına en dikkat çeken isimlerden biri oldu.

Süper Lig’deki ilk sezonunu geride bırakan 2 yaşındaki stoper beklentilerin çok üzerinde bir performans ortaya koydu. Sakaryaspor’dan Hatayspor’a sezonun başında transfer olan stoper 38 hafta boyunca sadece 3 hafta yedek kalırken 2 hafta da sakatlığı sebebiyle forma giyemedi. Bunun dışında bütün maçlarda süre bulan oyuncu maçların büyük çoğunluğunda ilk 11 olarak sahaya çıkıp 90 dakika da sahada kaldı.

Sezon boyunca 2 de asiste imza atan Burak Öksüz, ilginç bir istatistik daha elde etti ve bir stoper için hayli az sayılabilecek şekilde sezon boyunca sadece 3 kez sarı kart gördü.

Burak Öksüz Takımların Transfer Listesinde

Sakaryaspor’dan transfer edildiğinde rotasyon oyuncusu olacağı zannedilen Burak performansıyla beklentilerin üzerine çıktı ve Hatayspor’un yükselen değeri oldu. Bu performansıyla pek çok takımın transfer listesine de giren oyuncu değerini de artırdı. Sakaryaspor’dan Hataysapor’a gelirken kendisi için bonservis ödenmeyen Burak Öksüz’ün güncel piyasa değerinin 1 milyon avro civarında olduğu öngörülüyor. Hatayspor’a şimdiye kadar Burak için ulaşan resmi bir teklif olmadığı bilinse de gayri resmi kanallardan Burak için nabız yoklayan kulüpler var. Yakın zaman önce basına demeçleri yansıyan Burak Öksüz, transfer sorusuna istenildiği için mutlu olduğunu ama şu an tek düşüncesinin yeni sezon ve Hatayspor olduğunu, başka bir şeyle, saha dışı olaylarla ilgilenmediğini belirtmişti. Kulübüyle 30 Haziran 2024 yılına kadar sözleşmesi olan Burak Öksüz Hatayspor’un banko stoperi durumunda ve yeni gelen teknik direktör Şenol Özbalta ile de bu durum aynen devam edecek gibi görünüyor.

Burak Öksüz

Hedef milli forma

Yeni sezon hazırlıklarına Erzurum Palandöken’de devam eden Hatayspor ile birlikte yeni sezon kampında verdiği röportajda gelecek hedeflerinden de bahseden oyuncu her Türk futbolcusu gibi en büyük hayalinin milli forma olduğunu söyledi. Verdiği röportajda en dikkat çekici cümleleri yabancı oyuncu sınırlaması hakkında sarf eden Burak; ”8+3 yabancı oyuncu kuralı fayda sağlayacaktır. Çünkü Türk futbolcularının bu sene performanslarını yukarı çektiklerini düşünüyorum. Ekstra bir motivasyon kaynağı olduğunu da düşünüyorum. Türk futbolcularına güvenilmesini lazım. Güvenilince neler yapılabildiğini gördük. İnşallah bu kararı devam ettirirler. Futboldaki hedefim, her futbolcunun olduğu gibi milli takımda oynamak. O formayı giymek, terletmek.” diye konuşmuştu.

Geçen sezonki performansıyla Hatayspor taraftarı başta olmak üzere pek çok taraftarın takdirini kazanan Burak Öksüz bu sözleriyle eleştirilerin odak noktası olabilir zira Türkiye’deki taraftarların çoğunun kulüp fark etmeksizin yabancı oyuncu sayısının azaltılmasına karşı oldukları biliniyor. Geçmişte de yabancı oyuncu sınırını savunan pek çok futbolcu ve teknik adam, kendi taraftarları da dahil olmak üzere futbolseverlerden ciddi tepkiler görmüştü. Dolayısıyla bu sözlere karşısında, başarılı performansı Burak’ı gelecek tepkilerden korumaya yetmeyebilir.