Cengiz Demir Ayrılıyor

Gelenleri gidenleri takip etmenin artık pek de mümkün olmadığı Hatayspor’da bu kez yeni gelen biri gidiyor; Cengiz Demir takımdan ayrılıyor.

Antalyaspor’dan bonservis bedeli ödenmeden kadroya katılan Cengiz Demir son antrenmanlarda yer almamış hatta bu durum taraftarın ciddi tepkisine neden olmuştu. Son günlerde çıkan haberlere göre genç stoper takımdan ayrılacak ve Kırklarelispor‘a gidecek.

Cengiz Demir 1

Cengiz Demir Antalyaspor’dan Gelmişti

Geçen sezonun son maçında Giresunspor’un 4 1 yenilmesinin ardından düzenlenen rutin maç sonu toplantısında Hatayspor’daki görevinden ayrılacağını belirten Ömer Erdoğan camiada kısa süreli bir şoka neden olmuştu. Ligin en istikrarlı takımlarından olan Hatayspor’da yaşanan bu gelişme tüm düzeni adeta alt üst etti. Ömer Erdoğan’ın ayrılmasının ardından takımın başına Altayspor’u ligin sonunda alan ve flaş sonuçlar elde ederek dikkat çeken Serkan Özbalta’yı getiren Hatayspor yönetiminde ayrıca sportif direktör değişikliği de yaşandı ve Gökhan Zan görevinden ayrıldı.

Serkan Özbalta’nın takımın başına getirilmesi ardından takımda ciddi bir revizyona giden Hatayspor yaşı ilerlemiş ve sözleşmeleri de sona eren yabancı oyuncuları ile yollarını ayırdı. Bu oyuncular arasında başarılı kaleci Munir Mohamedi de vardı ve Munir’in sözleşmesi de devam ediyordu. Diğer yabancı oyuncularla yolların ayrılması anlaşılsa da Munir Mohamedi hamlesine ve genç Türk stoper Fatih Kurucuk ile karşılıklı anlaşılarak yolların ayrılmasına taraftar anlam veremedi. Ama asıl sorun gidenlerde değil gelenlerde yaşandı.

Pek çok transfer yapılmış olsa da bu transferler kalite olarak gidenlerin çok altında kaldı. Dahası, yabancı oyuncuları yaşı sebebiyle gönderen Hatayspor eksik bölgelere Musa Çağıran, eski oyuncusu Rayane Aabid gibi isimlerin alınması seyircide o zaman yabancılar niye gitti sorusunun oluşmasına neden oldu.

Transferde pek çok oyuncuyu bonservis ödemeden kadroya katan Hatayspor’da nicelik olarak yeterli bir kadro olsa da nitelik kısmı soru işaretlerine neden oldu. Şu ana kadar Munir Mohamedi ayrılığı sonrası kaledeki büyük boşluğu doldurabilmek için sadece kaleci transferine bonservis bütçesi ayıran güney ekibi, Erce Kardeşler karşılığında Trabzonspor’a 400 bin avro öderken bazı taraftarlar bu transferi bu senenin en işe yarar transferi olarak yorumlamıştı. Erce Kardeşler dışındaki her transferi bonservis ödemeden yapan Hatayspor, genç stoper Cengiz Demir’i de Antalyaspor’dan bonservis bedeli ödemeden kadroya katmıştı. Genç oyuncunun transferini sosyal medya hesaplarından coşkuyla duyuran güney ekibinde bazı taraftarlar genç oyuncu transferini desteklemekle birlikte tecrübe olarak Cengiz Demir’in mevcut haliyle Hatayspor seviyesinde olmadığını belirtmişlerdi.

Serkan Kırıntılı 2

Süper Lig Tecrübesi Yok

Cengiz Demir daha önce Akhisar forması ile 2. Lig deneyimi yaşamıştı ancak 21 yaşındaki oyuncunun herhangi bir Süper Lig tecrübesi bulunmuyor. 2. Lig Kırmızı grupta ve beyaz grupta forma şansı bulan oyuncu 1. Lig’de Akhisar kadrosunda yer almış olsa da orada da süre bulamamıştı. Hatayspor’un oyuncuyu geleceğe yatırım olarak kadroya kattığı düşünülüyor.