Kevin Varga Yolda

Transferin hızlı takımlarından Hatayspor bir transferi daha noktalamak üzere, Kevin Varga ile prensipte tüm konularda anlaşma sağlandı. Oyuncu artık imzaya bekleniyor.

Erzurum kampı Rayane Aabid

Büyük Değişim

Geride kalan 2020 21 futbol sezonu sonunda başarılı teknik adam Ömer Erdoğan’ın sürpriz bir kararla Hatayspor teknik direktörlüğünü bırakmasının ardından başlayan değişim büyüyerek devam ediyor. Ömer Erdoğan’ın basın toplantısında ayrılmak istediğini açıklamasının ardından kendisiyle bir görüşme gerçekleştirilmiş ve Hatayspor ile Ömer Erdoğan’ın yolları, karşılıklı anlaşma neticesinde ayrılmıştı. Ömer Erdoğan yerine Altay Teknik Direktörü Serkan Özbalta ile anlaşan Hatayspor’da başarılı sportif direktör Gökhan Zan da görevden ayrılmıştı.

İdari kadrodaki bu değişiklikleri ise sonrasında oyuncu kadrosundaki değişimler izledi. Takımın tecrübeli yabancı oyuncularının sözleşmesi bitmesi sebebiyle, onlarla sözleşme yenilenmeyerek yollar ayrıldı. Bu oyunculardan Ruben Ribeiro ile daha sonrasında sözleşme yenilendi ve başta ayrılanlar arasında olduğu düşünülen tecrübeli Portekizli oyuncu 2022 23 futbol sezonu için de Hatayspor’da kaldı.,

Ruben Ribeiro’yu takımda tutan Hatayspor, buna karşılık sözleşmesi devam eden başarılı kalecisi Munir Mohamedi ile yolları karşılıklı anlaşarak ayırdı. Giden oyuncular arasında en çok tepki çeken hamle bu oldu. Taraftarlar, başarılı file bekçisi Munir Mohamedi’nin ayrılığının ardından Hatayspor yönetimine eleştiriler yöneltti.

Giden oyuncuların fazlalığına karşılık Hatayspor’da pek çok yeni isim kadroya katıldı ve büyük bir değişim yaşandı. Eski Hatayspor oyuncusu Rayane Aabid, Musa Çağıran gibi tecrübeli isimlerin yanında Koray Yağcı gibi genç isimler ile kadro takviye edilirken hiçbir transfer için bonservis ödenmedi. Bunun tek istisnasını Münir Mohamedi’nin ayrılmasının ardından kalede oluşan boşluğu kapatmak için transfer edilen Erce Kardeşler oldu. Hatayspor yönetimi, Erce Kardeşler için Trabzonspor’a 400 bin avro bonservis bedeli ödemeyi kabul etti.

Tüm bu gelişmelerin ardından oynana hazırlık maçlarında ortaya konan kötü futbol ve alınan kötü sonuçlar endişe yaratırken oluşan yeni takım ve yeni teknik ekip sebebiyle takımın zamana ihtiyacı olduğu ifade edildi. Bununla birlikte ise Hatayspor işleri düzeltebilmek için transfer çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Son olarak stoper transferi gerçekleştiren güney ekibinde şimdi de tanıdık bir isim olan Kevin Varga Hatayspor’a katılmak üzere. Oyuncu ile prensipte her konuda anlaşma sağlandı ve oyuncu imza için bekleniyor.

Kevin Varga

Kevin Varga Kimdir?

30 Mart 1996 Karcag doğumlu Macar futbolcu Kevin Varga futbola MTK Budapest altyapısında başlayıp sonrasında ise Debrecen altyapısına geçti. Uzun süre bu takımın formasını giyen hücum oyuncusunu Türk futbolseverler Kasımpaşa’ya transferi ile tanıdı. 2020 21 futbol sezonu başında 850 bin avroya Kasımpaşa’ya katılan oyuncu Kasımpaşa formasını 55 maçta terletti. Bu maçlarda 8 gol atıp 4 de asist yapan oyuncu 6 da sarı kart gördü. Macaristan milli takım formasını da 13 kez giyen oyuncu ülkesinin milli takımı için de 1 gole imzasını attı.