Mustafa Özat Açıklamalarda Bulundu

Hatayspor Basın Sözcüsü Mustafa Özat takıma yönelik eleştirilere cevap verdi. Hazırlık maçlarında alınan kötü sonuçların ardından Hatayspor’daki değişime taraftardan çok ciddi tepkiler gelmişti.

Serkan Özbalta Hatay

Tecrübeli İsimler Ayrıldı

Geride kalan 20209 21 futbol sezonunun son maçının ardından teknik direktör Ömer Erdoğan takımdan ayrılmak istediğini belirtmiş ve sonrasında yönetimle gerçekleşen görüşme neticesinde de karşılıklı anlaşılarak Hatayspor ve Ömer Erdoğan’ın yolları ayrılmıştı. Ömer Erdoğan ile başlayan yaprak dökümü sportif direktör Gökhan Zan ile devam etti. Akabinde Hatayspor yönetimi 2 yıldır Süper Lig’de başarıyla mücadele eden kadronun yıprandığı ve değişmesi gerektiğini söyleyerek kontratı biten yabancı oyuncularla sözleşme yenilemedi, dahası sözleşmesi devam eden Munir Mohamedi gibi ligin en iyi kalecilerinden biri ile de yollar ayrılınca taraftarlardan tepki gelmeye başladı. Bunun bir değişim değil de küçülme olduğunu iddia eden taraftarlar Ömer Erdoğan’ın ayrılma sebebinin de küçülmeyi kabul etmemesi olduğu haberlerine itibar etmeye başladılar.

Bu ayrılıkların ardından transferde gaza basan yönetim pek çok oyuncuyu kadroya katsa da bu isimler ya giden oyuncularla benzer yaşta tecrübeli Türk isimlerdi ya da doğru düzgün Süper Lig tecrübesi olmayan genç isimlerdi. Hatayspor yönetimi küçülme iddialarını şiddetle reddedip değişim dese de taraftarlar alınan oyuncuların nitelik olarak gidenlerden çok eksik olduğu görüşünü paylaştı.

Teknik direktör Serkan Özbalta‘ya karşı bir güven sorunu olmayan ve genç teknik adamın arkasında olan Hatayspor taraftarı oyuncu kadrosunun ise Süper Lig için çok yetersiz olduğu görüşünde. Aslında Hatayspor yönetimi de takımdaki kötü gidişatı görüp genç ama potansiyelleri tartışmalı oyuncu transferine bir dur deyip kulübün eski oyuncusu Rayane Aabid gibi tecrübeli bir ismi kadroya katıp Ruben Ribeiro ile de sözleşme uzattı bu süreçte.

Hazırlık maçlarında oynanan futbol ve alınan kötü sonuçlar ise Hatayspor taraftarının sabrını taşırdı ve sosyal medyada ciddi tepkiler yükselmeye başladı. Bu tepkilere karşı resmi ağırdan bir açıklama geldi Hatayspor’da.

Mustafa Özat

Mustafa Özat Konuştu

Hatayspor Basın Sözcüsü Mustafa Özat hedefin Süper Lig’de ilk 10 içerisinde yer almak olduğunu belirtirken tüm hazırlıkların buna göre yapıldığını ve sadece takımın yeni olduğu için biraz süreye ihtiyaç duyduğunu belirtti. Mustafa Özat şu ifadeleri kullandı ”Hazırlık maçlarından aldığımız sonuçlar taraftarlarımızı karamsarlığa itmesin. Biz yeni bir yola girdiğimizden, her başlangıçta güçlükler olur. Şu anda her şey yolunda gidiyor. Bu sezon hedefimizi ligde ilk 10 için yaptık.”

Mustafa Özat’ın zaman isteyen bu sözlerine karşılık da sosyal medyada Hatayspor taraftarında yine tepki vardı. Kadronun çok yetersiz olduğunu vurgulayan taraftarlar bu kadro ile ilk 10’a asal girilemeyeceğini savundu. Her ne kadar resmi ağızdan camiadan sabır isteniyor olsa da aslında Hatayspor yönetimi de hazırlık maçlarının ardından biraz endişeli ve bu sebeple Hatayspor’da transfer çalışmaları hız kesmeden devam etmekte.