2021 Hatayspor İçin Nasıl Geçti

Türk futbolunun yükselen değeri Hatayspor için 2021 yılının unutulmaz bir yıl olacağına şüphe yok. 2020/2021 sezonunda ilk kez mücadele ettikleri Süper Lig’de gösterdikleri performansla kendilerinin varlığını diğer kulüplere de kabul ettiren Hatayspor, 2021/2022 sezonunda ligin en başarılı takımlarından birisi olmayı başardı.

Ömer Erdoğan ve Hatayspor yönetiminin harika uyumunun hem sonuçlara hem de takımın performansına olumlu anlamda katkı yaptığı 2021 yılında pek çok unutulmaz an yaşanırken, Akdeniz’den bir temsilci daha Süper Lig’e damga vurmayı başarmış oldu.

Hatayspor 2021’de Uçtu

Son 2 sezondan bu yana gösterdiği performansla birlikte Türk futboluna damga vuran Hatayspor, 2021 yılını tam anlamıyla harikulade geçirdi. Ömer Erdoğan yönetiminde çıkılan maçlarda gösterilen performanslar, oyuncuların bireysel kaliteleri ve daha da önemlisi oyuncuları daha da kaliteli gösteren bir oyun sistemini sahaya yansıtmayı başaran Hatayspor 2021’de resmen tozu dumana kattı. 2020/2021 sezonunda oynadığı 40 Süper Lig maçında aldığı 17 galibiyet, 10 beraberlik ve 13 mağlubiyetle birlikte sezonu 61 puanla birlikte 6’ıncı sırada kapatan Hatayspor, bununla birlikte bir de ilk sezonunda gol kralı çıkarmayı başladı.

Fransız temsilcisi Bordeaux’tan transfer edilen Aaron Boupendza, attığı gollerle birlikte hem kendisini hem de Hatayspor’u üst sıralara taşıdı. 36 Süper Lig maçında attığı 22 gol ile birlikte 2020/2021 sezonunun gol kralı olan Gabonlu oyuncu, yaz transfer döneminin yıldızı da olmayı başardı. Suudi Arabistan temsilcisi Al-Arabi’ye 4 milyon 250 bin Euro karşılığında transfer olan Boupendza yerine bu sezon transfer edilen Ayoub El Kaabi de en az Boupendza kadar başarılı.

El Kaabi bu sezon çıktığı 17 maçta attığı 8 golle birlikte Hatayspor’un gol yükünü sırtlayan oyuncu olurken, Faslı oyuncunun bu başarılı performansının Hatayspor’un şahane performansına da bağlı olduğunu unutmamak gerek. Her ne kadar bu sezon kadro darlığı nedeniyle zaman zaman puan kayıpları yaşasa da 2021/2022 sezonunun ilk yarısını 32 puanla 5’inci sırada tamamlamayı başaran Hatayspor, Ömer Erdoğan yönetiminde gösterdiği harika performansıyla ligin ayarlarıyla oynamaya devam edecek gibi görünüyor.

2021’in Transfer Yıldızı: Ömer Erdoğan ve Hatayspor Yönetimi

Geçtiğimiz sezon yükseldiği Süper Lig’de başarıyı kovalayabilmek adına kadrosuna kattığı Aaron Boupendza ve Rayane Aabid gibi oyuncularla sezon sonu yollarını ayırmak zorunda kalan Hatayspor’da yönetimin teknik direktör Ömer Erdoğan ile gösterdiği uyumlu performansın Hatayspor’un 2 sezondur gösterdiği başarılı performansta doğrudan katkısı olduğunu söylemek gerek.

Bu sezon Hatayspor’a katılan Sam Adekugbe, Saba Lobjanidze, Ayoub El Kaabi, Fatih Kurucuk, Onur Ergün, Mehdi Boudjemaa gibi birçok oyuncuyu kadrosuna katarak hocasına yardımcı olan Hatayspor yönetimi ve birçoğu en üst seviyede top koşturmamış bu oyunculardan aldığı verimle Hatayspor’u üst sıralara taşıyan teknik direktör Ömer Erdoğan, 2021 yılının yıldızı olmaya adaylar.