Hatayspor Kahraba’yı Kadroya Katmak İstiyor

2021/2022 sezonunda Süper Lig’de gösterdiği performansla birlikte ligin en dişli ekiplerinden birisi olduğunu hatırlatan Hatayspor, Ömer Erdoğan önderliğinde aldığı başarılı sonuçlar ile 32 puan topladı ve ilk devreyi 5’inci sırada kapamayı başardı.

Geçen seneye göre zayıflayan bir kadroya sahip olmasına rağmen yine de oldukça iyi bir sezon geçiren Hatayspor’da ikinci devre daha iyi bir iş çıkarabilmek adına transfer çalışmaları sürüyor. 12 Ocak 2022 günü açılacak transfer dönemine yönelik çalışmalarını sürdüren Hatay temsilcisinin son günlerde adı Mısır’da forma giyen Mahmoud Kahraba ile birlikte anılıyor.

Hatayspor Mısırlının Peşinde

2020/2021 sezonunda yükseldiği Süper Lig’de ilk sezonunda beklentilerin çok üstüne çıkarak ligi 6’ıncı tamamlayan Hatayspor, başarının bir tesadüf olmadığını 2021/2022 sezonunda da kanıtladı. Daralan kadroda yaşanan ekstra sakatlıklardan kaynaklı olarak zaman zaman düşüşler yaşasa bile ilk devreyi 32 puanla 5’inci sırada tamamlamayı başaran Ömer Erdoğan’ın öğrencileri, şimdi ikinci yarıda daha iyi bir performans göstererek Avrupa Kupalarına gitmenin hayalini kuruyor. Bununla birlikte geçtiğimiz sezondan sonra çok önemli oyuncularıyla yollarını ayıran Hatayspor, bu sezon yine aynı puan ortalamasını yakalamasına rağmen daha zayıf olan kadrosunu güçlendirmek adına çalışmalara devam ediyor. Hatay temsilcisiyle ilgili basına yansıyan son haberlere göre, Hatayspor yönetimi Mısır Ligi temsilcilerinden El Ahly’de forma giyen Mahmoud Kahraba’yı takıma dâhil etmek istiyor.

Kahraba’da Hem Gol Hem Asist Var

Hatayspor’un yakın ilgiyle takip ettiği ve 12 Ocak 2022 günü açılacak transfer penceresiyle birlikte renklerine katacağı iddia edilen Mahmoud Kahraba, oldukça dikkat çekici istatistiklere sahip. Mısır’da doğan ve genel olarak bu ülkenin takımlarında forma giyen Kahraba’nın hem gol hem de asist olarak yüksek katkılar sunan bir oyuncu olduğunu söylemek yanlış olmaz. Eşzamanlı olarak Mısır Milli Takımı’nın da formasını giyen 27 yaşındaki oyuncunun en iyi performansını gösterdiği takım ise Galatasaray’ın Mustafa Muhammed’i transfer ettiği takım olan Zamalek. Tıpkı Mustafa Muhammed gibi bir dönem Zamalek’te forma giyen Kahraba’nın bu takımda çıktığı 82 maçta 27 gol ve 24 asistlik oldukça dikkat çekici bir istatistiği bulunuyor.

Mısır’da forma giyip kendini gösterdikten sonra ilk olarak İsviçre takımlarından Luzern’e kiralanan Kahraba, döndükten sonra bir sefer de bir başka İsviçre temsilcisi Grasshoppers’a kiralandı. Sonrasında tekrar Mısır’a geri dönen ve Enppi’den Zamalek’e transfer olan Kahraba, 2019/2020 sezonuna kadar Zamalek formasını giydikten sonra tekrar Avrupa’ya ancak bu sefer Portekiz temsilcilerinden Desportivo Aves’e transfer oldu. Portekiz’de istediği performansı yakalayamayınca tekrar Mısır’a dönen Kahraba için Hatayspor’un çok yakından ilgili olduğu ve 27 yaşındaki 10 numara oyuncusunu her an kadrosuna katabileceği iddia ediliyor. Kahraba’nın bu sezon neredeyse hiç süre alamamış olması ve Mısır dışına çıktığında istediği performansları sergileyememiş olması bir handikap gibi gözükse de Ömer Erdoğan bu durumun üstesinden gelebileceğini birçok oyuncusunda gösterdi.