Serkan Kırıntılı Hatayspor’un Gündeminde

Süper Lig’in en tecrübeli kalecilerinden biri olan Serkan Kırıntılı için Hatayspor’un ciddi ilgisi olduğu ve tarafların detaylar için bir araya gelecekleri konuşuluyor.

2022 23 sezonu hazırlık döneminin hızlı takımlarından birisi de Hatayspor. Geride kalan sezonun son maçının ardından düzenlenen basın toplantısında Ömer Erdoğan’ın görevi bırakmasının ardından hemen yeni teknik direktörüne kara vereip Serkan Özbalta’yı takım başına getirerek takdir kazanan Hatayspor yönetimi, pek çok oyuncunun bir bir takımdan ayrılmasıyla bir anda eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Bu yaprak dökümüne karşı sadece Recep Burak Yılmaz transferi ile aksiyon alan Hatayspor’da bu transferin ardından da ayrılıklar devam etmişti. Ama bir anda işler olumlu yönde tersine döndü.

Transferler Bir Bir Geliyor

Hatayspor son günlerde üst süte açıkladığı transferlerle adından epeyce söz ettiriyor. İlk olarak Musa Çağıran ile başladı transfer fırtınası Hatay’da. Tecrübeli orta sahanın Hatayspor’a attığı imza daha kurumamıştı ki Antalyaspor’un genç stoperi Cengiz Demir’in de Hatayspor ile anlaştığı haberi geldi. Bu iki önemli transferi ise Beşiktaş altyapısının son yıllardaki en önemli ürünlerinden biri olarak gösterilen Koray Yağcı izledi. 19 yaşlındaki genç golcünün Hatayspor’a transferi ile Hatayspor stopere 2 (Recep Burak Yılmaz ve Cengiz Demir), orta sahaya 1 (Musa Çağıran) ve forvete de 1 (Koray yağcı) takviyeyi daha sezon başı hazırlık kampı başlamadan önce takıma kazandırmış oldu.

Serkan Kırıntılı 2

Hedef Serkan Kırıntılı

Eksik bölgelere yapılan takviyelerle sezon öncesindeki hazırlık kampına tam kadro gitmeyi planlayan Hatayspor’da yeni hedef bir kaleciyi kadroya katmak. Hatayspor’da ayrılan oyuncular arasında Munir Mohammedi de vardı. Hatayspor’un Süper Lig’e merhaba dediği 2020 21 futbol sezonunda İspanya’nın Malaga kulübünden kadroya katılan başarılı kaleci iki sezon boyunca Hatayspor’un as kalecisi olarak görev yapmıştı. Ligde 72 kez Hatayspor formasını giyen Munir Mohammedi, 20 maçta kalesinin gole kapatmayı başarmıştı. Hatayspor’daki başarılı performansı ve geçmişi de göz önüne alındığında 33 yaşındaki Faslı kalecinin takımdan ayrılabileceği, talipleri olduğu söyleniyordu. Beklendiği gibi oldu ve Munir Mohammedi, 2022 23 futbols ezonu öncesinde Hatayspor ile yollarını ayırdı.

Serkan kırıntılı 2

Munir Mohammedi’nin takımdan ayrılmasının ardından kadrosunda sadece 2 kalecisi kalan Hatayspor ise sezon başı hazırlık kampı öncesinde kaleye de mutlaka suretle bir takviye yapmayı amaçlıyor. Yabancı bir kaleci düşünülmekle birlikte bir anda Serkan Kırıntılı ismi de Hatayspor’da gündeme gelmiş durumda, Kulübü Konyaspor ile 2024 yazına kadar devam eden bir kontratı olan Serkan Kırıntılı olur da bonservisinin Konyaspor’dan alabilirse direkt olarak Hatayspor kadrosuna katılacak ve takımın as kalecisi olacak.

Bu sezon Avrupa’da ülkemizi temsil edecek olduğu için 3 kulvarda mücadele edece olan Konyaspor ise geniş ve bol alternatifli bir kadroya ihtiyaç duyuyor. Yine de 37 yaşındaki tecrübeli eldivenin yedek kalmak yerine direkt olarak 11 oynayabileceği bir teklife sıcak baktığı ve bonservis sorununun çözülmesi halinde gelip Hatayspor’da kaleyi devralacağı iddia ediliyor.