Kamp Kadrosu Belli Oldu

Hatayspor’da 2022 23 futbol sezonu için ilk etap çalışmalarının kamp kadrosu açıklandı. Açıklanan kadroya sosyal medyada taraftarlar tepki gösterdiler.

2 sezondur Süper Lig’de istikrarlı bir grafik çizen ve oynadığı göze hoş gelen futbolla da taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan Hatayspor, geçtiğimiz sezonun son maçının ardından teknik direktörü Ömer Erdoğan ile yolları ı ayırmıştı. Sezonun son maçı olan Giresunspor maçının 4 1 kazanılmasından sonra girdiği basın toplantısında Hatay kariyerini sonlandıracağını söyleyen Ömer Erdoğan’ın bu sözleri kısa süreli bir şok yaşatmıştı. Geçen günlerin ardından ayrılığın detayları netleşti. Ömer Hoca daha iddialı bir kadro hayal ederken Hatayspor yönetimi daha mütevazı bir kadro ile Süper Lig macerasına devam etmeyi arzu ediyordu. İkilinin yollarının ayrılması ise Hatayspor vakit kaybetmeksizin Serkan Özbalta’yı takımın başına getirdi ve yeni sezon kadro planlaması için kolları sıvadı.

Hatayspor kamp kadrosu 1

Ayrılanlar Var

Oldukça hareketli bir transfer dönemi yaşayan Hatayspor’da gidenler ve gelenlerin sayısı bir hayli fazla. Özellikle son dönemde transfer bombalarını bir bir patlattı Hatayspor. Recep Burak Yılmaz ile açılan transfer süreci Musa Çağıran, Cengiz Demir ve Koray Yağcı ile devam etti. Bu transferler taraftarları memnun etse de ayrılan isimler düşünüldüğünde kadro bütünü itibarı ile yetersiz bulundu. Hatayspor transferde o kadar hareketli günler geçirdi ki taraftar da kadronun mevcut durumunu tam idrak edemiyordu. Kamp kadrosunun belli olmasının ardından taraftarın da fikirleri biraz daha netleşmiş oldu.

Kamp kadrosu 2 Hatayspor

İşte Eleştirilen Kamp Kadrosu

Öncelikle kadroda sadece 7 yabancı futbolcu yer alıyor. Oysaki bu sezon ligde 8+3 kuralı hakim olacak. Yani takımlar ilk 11’lerinde 8 yabancıyı oynayabilecekleri gibi maç kadrosunda da 11 yabancıya yer verebilecekler. Hatayspor ise kamp kadrosuna sadece 7 yabancı oyuncu dahil etmiş durumda. Ve transferde adı geçen herhangi bir yabancı oyuncu da bulunmuyor. Ancak taraftarın tek tepkisi buna değil. Transfer edilen oyunculardan Musa Çağıran ve Recep Burak Yılmaz Süper Lig tecrübesi olan önemli isimler elbette. Özellikle Musa Çağıran transferi de taraftarlar ve camia nezdinde takdirler karşılanmış durumda ama diğer iki oyuncu; Cengiz Demir ve Koray Yağcı ise potansiyelleri yüksek olsa da hayli tecrübesiz isimler. Koray Yağcı u 19 liginin en özel forveti olarak gösterilse de daha önce hiç A takım tecrübesi yaşamadı, bırakın Süper Lig’i 1. Lig’de bile forma giymedi. Hal buyken şimdi Hatayspor’un hücum yükünü sırtlayıp sırtlayamayacağı ciddi merak konusu. Aynı şekilde Cengiz Demir de öyle. Henüz 21 yaşında ve yetenekleri fiziği ile çok şey vadediyor olsa da çok tecrübesiz bir isim.

Taraftarların bireysel olarak Koray Yağcı ya da Cengiz Demir isimleriyle alıp veremediği hiçbir şey yok, fakat kamp kadrosunu gören taraftarların büyük çoğunluğu bu takıma en az 4 5 takviye gerektiğini, kadronun bu haliyle Süper Lig takımı kimliğinden hayli uzak olduğunu ve böyle giderse Hatayspor’un küme düşebileceğini dile getirdiler.