Erce Kardeşler Resmen Hatayspor’da

Hatayspor uzun süredir devam eden kaleci arayışlarında nihayet mutlu sona ulaştı ve daha önce prensip anlaşmasına varılan Erce Kardeşler resmi olarak Hatayspor oyuncusu oldu.

Bu sene Süper Lig’de transfer gündemini üç büyükler kadar meşgul edene bir takım daha varsa o da Hatayspor. 2021 22 futbol sezonu sonunda başarılı teknik direktörü Ömer Erdoğan’ın takımdan ayrılmasının ardından başlayan değişim rüzgarı hız kesmeden devam ediyor.

Ömer Erdoğan sonrasında sportif direktör Gökhan Zan da takımdan ayrılmış ve sonrasında da sıra kadrodaki değişimlere gelmişti. Ömer Erdoğan sonrasında Altay teknik direktörü olan ve takımı küme düşmekten kurtaramamış olsa da son haftalarda dipte aldığı Altay ile oynattığı futbol ve aldığı flaş galibiyetlerle dikkat çeken Serkan Özbalta’yı takımın başına getiren güney ekibi hemen ardından ise kadrosundaki yabancı oyuncuların bir kısmı ile yolları ayırmıştı.

Aslında bu yabancı oyunculardan çoğunun sözleşmesi zaten bitmişti ve yaşları da 30’u geçtiğinden Hatay taraftarı bu ayrılıkları gayet anlayışla karşılamıştı. Ne var ki Fatih Kurucuk gibi genç ve potansiyelli bir stoperin de gönderilmesi taraftarı endişeye sevk etti. Genç stoperin ayrılışının ardından tecrübeli kalecisi Munir Mohamedi de karşılıklı anlaşarak Hatayspor’dan ayrıldı.

eRCE kARDEŞLER

Munir’in Yeri Dolmadı

Ayrılıkların ardından yükselen tepkiler karşısında ardı ardına transferlere imza atan Hatayspor gençlerle tecrübeli isimleri harmanladığı bir kadro kurdu. Eksik yerlere Musa Çağıran gibi nokta atışı transferler yapan güney ekibi ayrıca eski oyuncusu Rayane Aabid’i d takıma tekrar kazandırdı. Yine sözleşmesi biten oyuncularından Ruben Ribeiro ile de tekrar anlaşan Hatayspor, kale bölgesi içinse bir türlü aradığı ismi bulamadı. Munir Mohamedi çok tecrübeli ve başarılı bir kaleci olmasına rağmen yüksek ücreti sebebiyle ondan vazgeçen Hatayspor, Munir yerine potansiyelli bir yabancı kaleci alarak ileride bonservis bedeli elde etmeyi de amaçladı. Ne var ki bu amaçla Almanya’da yapılan görüşmelerde bir sonuç çıkmadı. İki Alman kaleciyle temas kuran Hatayspor transfer komitesi, oyuncuların Türkiye’ye gelmek istememesi üzerine Almanya’dan eli boş döndü.

Almanya seferi sonrası Türk kaleciler yönelen Hatayspor’da listenin başında Erce Kardeşler vardı. Altınordu formasıyla büyük çıkış yaşayan ve geleceğin milli takım kalecilerinden biri olabileceği düşünülen Erce Kardeşler, Trabzonspor’a transfer olduktan sonra Uğurcan Çakır’ın arkasında kalmıştı. Artık direkt ilk 11 oynayabileceği bir takımda yer almak isteyen Erce Kardeşler için Hatayspor çok cazip bir seçenek oldu.

Erce Kardeşler Fedakarlık Yaptı

Eerce Kardeşler’in de Hataysor’u çok istemesi sebebiyle Trabzonspor Hatayspor’dan bonservis talep etmedi ve Erce Kardeşler alacakları karşılığında bonservisini Trabzonspor’dan aldı. Aslında prensipte çok daha önce anlaşılan Erce Kardeşler’in resmi imzasının bu kadar gecikmesinin sebebi de bu olarak gösteriliyor. Böylece Hatayspor Erce Kardeşler için de bonservis ödemedi ve bu sezon bonservis için hiç para harcamamış oldu.