Ömer Erdoğan Neden Ayrıldı?

Hatayspor’un eski teknik direktörü Ömer Erdoğan 2021 22 futbol sezonunun son maçının ardından düzenlenen rutin maç sonu basın toplantısında Hatayspor’dan ayrılacağını açıklamıştı.

Kamuoyu için beklenmedik olan bu kararın görünürde hiçbir nedeni yoktu. Fakat zaman geçtikçe bu ayrılığın perde arkası da ortaya çıkmaya başladı.

Ömer Erdoğan 1

Ömer Erdoğan ve Yönetim Birbirlerine Teşekkür Etmişti

2021 22 futbol sezonunun Hatayspor adına kapanış maçı olan Giresunspor maçının 4 1 kazanılmasının ardından düzenlenen basın toplantısında Ömer Erdoğan, ”2 sene güzel bir hikaye yaşadık burada ama artık bu hikayeye son vermek istiyorum. Görevimi bırakacağım bugün. Bu kararı kendi ailem ve teknik ekibimiz biliyordu, başkanımız bilmiyordu. Biraz sonra toplantı yağacağız hem teşekkür edeceğim hem de görevi bırakmak istediğimizi ileteceğim. Bu dönemde futbolcu kardeşlerimize, personel arkadaşlarımıza, taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Her zaman Hatayspor’un farklı bir yeri olacak. Hem benim için hem de Hatayspor için hayırlısı olsun.” sözleriyle Hatayspor’daki görevini bırakacağını açıklamıştı.

Hatayspor yönetimi ile Ömer Erdoğan arasında yapılan görüşmenin ardından da Ömer Erdoğan ile yollar ayrılmış ve yapılan açıklama ile kendisine şu şekilde teşekkür edilmişti; ”Atakaş Hatayspor’umuzun 2 sezondur Teknik Direktörlük görevini yürüten ve takımdan ayrılma kararı alan Ömer Erdoğan hocamıza ve ekibine kariyerinde başarılar diliyor, vermiş oldukları emeklerden dolayı teşekkür ediyoruz.”

Ömer Erdoğan 2

Planlar Birbiriyle Örtüşmedi

Türkiye’de pek de alışık olunmayan türde bir ayrılık yaşanmıştı. Sonuçlar iyiydi, lige yeni çıkan Hatayspor, 2 sezon boyunca Ömer Erdoğan yönetiminde bırakın düşme korkusu yaşamayı ligin üst sıralarını zorlamış, Avrupa kupalarına katılma mücadelesi vermişti. Dahası oynadığı göze hoş gelen futbolla da taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanmıştı. Ayrılığın ardından ilk etapta Ömer Erdoğan’ın daha büyük bir kulüple anlaştığı hatta belki de teknik direktör kariyerini bir Avrupa ülkesinde sürdüreceği düşünülüyordu. Fakat bugün gelinen noktada anlaşıldı ki ayrılığın sebebi Ömer Erdoğan’ın başka bir takımla anlaşması değil. Hatta ayrılığın ardından Ömer Erdoğan bırakın bir takımla anlaşmayı, ismi farklı farklı takımlarla anılan bir hoca oldu. En son olarak Kayserispor ile anlaşan teknik adam son anda çıkan pürüz nedeniyle prensip anlaşmasını kağıda dökemedi.

Kayserispor ile Ömer Erdoğan arasında son dakika çıkan pürüz ve hemen ardından Kayserispor Başkanı Sayın Berna Gözbaşı’nın açıklamalarının satır aralarında aslında Ömer Erdoğan’ın neden Hayatspor’dan ayrıldığının da şifreleri vardı.

Hatayspor ile 2 başarılı sezon geçiren Ömer Erdoğan sezon devam ederken gelecek sezonun planlarını yönetimle paylaşmaya başlamış ve aldığı cevaplar sonrasında ise yönetimle kendisinin planları arasında uçurum olduğunu görmüştü. İki sezonluk istikrarlı futbolu artık bir adım öteye taşımak isteyen Ömer Erdoğan transfer bütçesinin artırılarak artık Avupa kupalarına katılma hedefini benimseyen bir Hatayspor arzu ederken, Hatayspor yönetimi ise küçülmeye gitmeyi, takımın çok kazanan oyuncuları ile yolları ayırmayı ve daha mütevazı bir kadro ile orta sıra mücadelesi yapan bir takım yaratmayı düşünüyordu. İşte Ömer Erdoğan’ın başarılı Hatayspor kariyerini sonlandırmasına neden olan olay buydu.