Hatayspor Transferde Sessiz

Geride kalan 2021 22 futbol sezonunda uzun süredir kendisiyle birlikte olan başarılı teknik adam Ömer Erdoğan’ın ayrılmasının ardından teknik direktör konusunda hızlı aksiyon alan Hatayspor aynı aksiyonu transferde gösteremedi.

2021 22 futbol sezonunun son maçının ardından basın toplantısında uzun süreli Atakaş Hatayspor kariyerini tamamlama kararı aldığını ve bu kararı ailesiyle alıp da şu ana kadar kimseye paylaşmadığını söyleyerek takımdan ayrıldığını açıklayan Ömer Erdoğan’ın bu ayrılığı şok etkisi yaratsa da devamında Atakaş Hatayspor yönetimi hızlı bir aksiyon almış ve takımın başına Serkan Özbalta gelmişti. Bu hızlı aksiyon; Atakaş Hatayspor taraftarı nezdinde takdirle karşılanmış hatta bazı taraftarlarca, Ömer Erdoğan’ın basın toplantısında kararı kimse ile paylaşmadığına dair sözlerine rağmen ayrılığın önceden de bilindiği ya da öngörüldüğü şeklinde de yorumlanmıştı. Ne var ki Serkan Özbalta’nın takımın başına getirildiği haberinin paylaşımının ardından Atakaş Hatayspor sadece tek bir transfer yaptı ve bundan başka bir transfer haberiyle de gündemi meşgul etmedi.

Hatayspor Gökhan Zan

Hatayspor Transferde Ayrılanlarla Gündemde

Atakaş Hatayspor 2022 23 futbol sezonu öncesinde aldıkları ile değil de gönderdikleriyle daha çok gündem olmuş durumda. Mayıs ayının sonunda Ömer Erdoğan ile yolları ayıran ve başarılı hocası için bir teşekkür mesajı yayımlayan Atakaş Hatayspor daha sonrasın da ise benzer bir mesajı kulüp müdürü olarak görev yapan Bekir Aracı için de yayımladı. Bekir Aracı’nın gönderildiği mi yoksa kendi isteğiyle mi görevinden ayrıldığı ise net olarak bilinmiyor. Teknik direktörün ve kulüp mdürünün gönderilmesinin ardında da Atakaş Hatayspor’da yaprak dökümü devam etti. Hatayspor’un antrenörü, Beşiktaş ve Galatasaray formalarını da terletmiş olan eski milli futbolcu Gökhan Zan’ın da Atakaş Hatayspor’daki görevinden ayrıldı. İdari ve teknik kadrodaki bu ayrılıkları ise daha sonrasında futbol kadrosundaki iki önemli ayrılık izledi.

İlk olarak Faslı kaleci Munir Mohammedi ile karşılıklı anlaşarak yollar ayrıldı. İspanya’nın Malaga takımından 2020 yılında Hatayspor’a katılan kaleci milli takım maçları için olmadığı dönem olan 4 maç dışında geriye kalan tüm maçlarda ilk 11 olarak sahaya çıkmış ve her maç 90 dakika saha kalmıştı. Başarılı performansıyla kalede güven veren Faslı eldiven ayrıca sezon boyunca bazı maçlarda Hatayspor takımının kaptanlığını bile yapmıştı. Kulübün menfaatleri doğrultusunda karşılıklı anlaşılarak ayrıldığı söylenen başarılı kalecinin bu ayrılığının sebebi yüksek maliyetli olabileceği düşünülmüştü. Munir Mohammedi’nin Hatayspor’dan ne kadar ücret aldığı ise açıklanmamıştı. Munir Mohammedi’nin Hatayspor ile 2 yıllık daha kontratı vardı. Munir’in ardından bu kez de genç ve başarılı defans oyuncusu Fatih Kurucuk ile yollar ayrıldı Hatay’da. Bu ayrılığın sebebi de açıklanmadı ve sadece oyuncuya gelecek kariyerinde başarılar dilendi.

Hatayspor Burak

Tek Transfer Recep Burak Yılmaz

Bu ayrılıklar karşılık kadroya katılan tek isim ise Recep Burak Yılmaz oldu. 3 yıllık anlaşma yapılan Recep Burak Yılmaz, Galatasaray altyapısında yetişti ve son olarak Samsunspor forması giydikten sonra bedelsiz olarak Hatayspor’a katıldı.