Florian Kastenmeier Hatayspor’a Doğru

Gün geçmiyor ki yeni bir oyuncunun ismi transferde Hatayspor ile anılmasın, transferin en hızlı takımlarından olan güney ekibi şimdi de Florian Kastenmeier ile ilgileniyor.

Gelenleri gidenleri ile transfer sezonuna damga vuran takımlardan biri hiç şüphesiz Hatayspor. Teknik direktör Ömer Erdoğan’ın takımdan ayrılmasının ardından yerine getirilen Serkan Özbalta önderliğinde sezona harılanan takımda neredeyse her yeri gün resmi bir imza atılmakta. Transfer sezonunda siftahı tecrübeli stoper Recep Burak Yılmaz ile yapan takım birkaç gün sessizlik sürecine girmişti. Giden oyuncular da düşünüldüğünde taraftarın tepkisi tam başlamak üzereydi ki Hatayspor yönetimi adeta imza şovuna başladı.

Konyaspor’un tecrübeli orta saha oyuncusu Musa Çağıran’ı kadrosuna kattığını açıklayan güney ekibi bir gon sonrasında ise iki genç oyuncu ile kadrosunu takviye etti. Öncelikle Antalyaspor’dan genç stoper Cengiz Demir’i kadroya katan takım devamında ise geride kalan 2021 22 futbol sezonunda U 19 ligine damgasını vuran Koray Yağcı’yı Beşiktaş’tan bonservisiyle birlikte transfer etti. Bu 4 transfer için de Hatayspor’un kasasından bonservis bedeli çıkmadı. Bu transfelerin ardından ise bir başka genç futbolcu, Fildişi Sahilleri’nden Hamed Enzo da kendisini resmen Hatayspor futbolcusu yapan sözleşmeye imza attı.

Florian Kastenmeier

Alman Kaleci Florian Kastenmeier

Süper Lig’de geçirdiği iki sezon boyunca kalesini Munir Muhamedi’ye emanet eden Hatayspor’da bu sezon ayrılanlar arasında 33 yaşındaki başarılı file bekçisi de yer aldı. Hatayspor’a İspanyol ekibi Malaga’dan katılan Munir, 2 sezon boyunca Hatayspor kalesini başarıyla koruduktan sonra geçtiğimiz günlerde karşılıklı anlaşarak Hatayspor’dan ayrılmıştı. Munir’in ayrılmasının ardından Hatayspor’un kaleci arayışlarına başladığı ve kale bölgesi için mutlak bir takviye yapacağı biliniyordu. Bu oyuncunun yerli mi yoksa yabancı mı olacağı ile ilgisi ise kesin bir bilgi yoktur. Son günlerde basında çıkan haberlere göre Hatayspor aradığı kaleciyi Almanya’da buldu.

Florian Kastenmeier

Almanya’nın 2. Lig takımı olan Fortuna Düsseldorf’un 25 yaşındaki kalecisi Florian Kastenmeier ile ciddi olarak ilgilenen Hatayspor’un seneye kaleyi genç Alman’a emanet etmek istediği söyleniyor. Bu sene transferlerde sıklıkla genç oyunculara yönelen Hatayspor yönetiminin ileride bu oyuncuların satışından gelir elde etmek istediği bu sebeple Munir’in ardından kaleyi devralacak isim için de aynı politikayı benimsediği öğrenildi. Geçtiğimiz sezon Bundelisga 2’de 27 maça çıkan kaleci Florian Kastenmeier 32 gol yerken 7 maçta da kalesini gole kapatmayı başardı. 25 yaşında 1.92 cm boyunda olan kalecinin kulübü ile olan sözleşmesi 2024 yazınca bitiyor. Şu ana kadar transferde bonservis bedeli ödememiş olan Hatayspor’un Florian Kastenmeier için bonservis ödemeyi göze alıp almayacağı ise merak konusu.

Rayane Aabid Yeniden Hatayspor’da

Bu arada Hatayspor daha önce prensip anlaşmasına vardığı eski oyuncusu Rayane Aaabid ile de 1+1 yıllık resmi sözleşme imzaladı. Böylece Hatayspor’un bu transfer döneminde resmen gerçekleştirdiği transfer sayısı 6 oldu.