İşte Hatayspor’un Borcu!

Lige verilen ara dönemde futbolcuların evden çalışmalarına devam ettikleri Hatayspor futbol takımının net bir şekilde açıklandığı belirtildi. Bu kapsamda kulübün fahri başkanı olan Lütfü Savaş; an itibariyle Hatayspor’un net borcunun 10 milyon olduğunu açıkladı.

Aynı zamanda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı da olan Lütfü Savaş; yapmış olduğu açıklamadan kulübün net borcunun 10 milyon olduğunu ifade ederek; ilk kez kulübe ait net borcu açıkladığı da belirtildi. Bir spor programına canlı olarak katılan Lütfü Savaş; yaşan bu zor süreçte Hatayspor takımının maddi anlamda bir kaybının bulunmadığını da ifade etti.

Hatayspor’da Kondisyon Kaybı Var

Koronavirüs salgını sonrasında futbolcuların çalışmalarına evlerinden devam ettiğini aktaran Hatayspor başkanı; maddi olarak bir kayıptan ziyade kulüpte kondisyon kaybının yaşanıldığının altını çizdi. Bu kondisyon kaybının ekonomik kayıptan daha kötü olduğunu ifade eden başkan; futbolcuların ligler açıldığında zorlanacağını da sözlerine ekledi.

Hatayspor’da bu hafta içi itibariyle tüm takıma, altyapı antrenörü, personel ve teknik ekibin tamamına ödeme yapıldığını açıklayan başkan; an itibariyle de kimseye prim borçlarının bulunmadığını da sözlerine ekledi. Tesislerin dezenfekte edildiğini sözlerine ekleyen Savaş; Haziran ayı itibariyle her şeyin normale döneceğini düşündüğünü de sözlerine ekledi.