Hatayspor’da Mehmet Altıparmak’tan Şampiyonluk Açıklaması

TFF 1. Lig’de açık ara farkla liderliğini sürdüren Hatayspor’da liglerin ertelenmesi kararının alınmasının ardından Teknik Direktör Mehmet Altıparmak basın mensuplarına demeç verdi. Tecrübeli çalıştrıcı ”Ligler ertelensin veya tescil edilsin şampiyonluk bizim olacak.” dedi. Hatayspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak’tan şampiyonluk açıklaması yanı sıra mağduriyet konusunda da bir sitem geldi. Hoca ”Kararın önce açıklanmasını beklerdik, İstanbul’a geldiğimizde açıklanması uygun olmadı.” dedi.

Altıparmak: Geç Açıklanan Karardan Mağdur Olduk

Liglerin ertelenmesi kararının gecikmesi en çok bizi mağdur etti diyen Mehmet Altıparmak ”İstanbul’a geldik, otele yerleştik sonra ertelenme kararı açıklandı. Hem bize riskli bir yolculuk yaptırıldı hem de kulübe maddi bir lülfet oluştu.” dedi. Kararın açıklanmasının ardından oyuncularına izin veren Hatayspor oyuncularına yurt dışına çıkış yasağı getirirken evlerinden de ayrılmamaları gerektiğini ifade etti.

Altıparmak: Şampiyon Olacağız

Hatayspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak liglerin ertelenmesi kararını değerlendirirken ”Liglerin tescil edilmesi  gibi bir talebimiz yok. Biz şampiyon olacağımıza inanıyoruz. Normal fikstür devam ediyor gibi çalışarak ligi zirvede tamamlayacağız ve seneye Süper Lig’de mücadele edeceğiz.” ifadelerini kullandı. Mehmet Altıparmak’tan şampiyonluk açıklaması yanı sıra ”Daha önce bu kadar büyük olmasa da bazı sıkıntılı olaylar yaşandı ve üstesinden gelindi. Bu süreçte atlatılarak lig tamamlanacaktır.” şeklinde koronavirüs değerlendirmesi de geldi.