Hatayspor İstanbulspor Karşılaşmasının Hazırlıklarını Tamamladı

TFF 1. Lig lideri ve şampiyonluğun en güçlü adayı Hatayspor 29. haftanın açılış karşılaşmasında deplasmanda İstanbulspor ile oynayacak. Karşılaşmanın hazırlıklarını sürdüren lider Hatayspor bugün gerçekleştireceği antrenman ile hazırlıklarını tamamlayacak. Sonrasında Hatayspor İstanbulspor mücadelesi için yola koyulacak. Mücadele öncesinde Hatayspor 53 puanla liderliğini sürdürürken maç eksiği bulunan İstanbul ekibi ise 33 puanla 13. sırada yer alıyor.

Hatayspor Antrenmanından Notlar

Lider Hatayspor deplasmanda oynayacağı son karşılaşmanın hazırlıklarını tamamlayacağı son antrenmanda taktik ağırlıklı çalıştı. Basına kapalı gerçekleştirilen antrenmanda ısınma hareketleri ve koşunun ardından deplasmanda oynanacak karşılaşmanın taktikleri çalışıldı ve çift kale maç oynandı. Karşılaşmanın hazırlıklarını tamamlayan lider İstanbulspor deplasmanı yolculuğuna çıkacak ve karşılaşmanın başlangıç saatini bekleyecek.

Hatayspor Deplasmanda 3 Puan İstiyor

28. haftada aldığı 3 puan ile galibiyet hasretini sonlandıran Hatayspor rakiplerinin de puan kaybettiği haftada önemli bir avantaj yakaladı ve puan farkını açtı. En yakın takipçisi ile 6 puan fark açan Hatayspor İstanbulspor deplasmanından da 3 puan alarak şampiyonluk yolunda fire vermeden ilerlemek istiyor. Ligin tamamlanmasına 6 hafta kala Hatayspor şampiyonluğunu erken ilan etmenin hesaplarını yapıyor.