Hatayspor’da Erteleme Kararı

Koronavirüs salgını nedeniyle futbolcuların evden çalışmalarını sürdürdüğü Hatayspor futbol takımında takımın toplanma tarihinin 2 gün süre ile ertelendiği bilgisine ulaşıldı. Kulüpten yapılan açıklamaya göre Cumartesi günü itibariyle yapılacak olan toplantının 2 gün süreyle ertelendiği bildirildi.

Koronavirüs salgını sonrasında ülkemizde pek çok takım antrenmanlarına ara vermişti. Futbolcularına ev izni veren takımlar; oyuncularının evlerinden antrenman çalışmalarına devam etmeleri kararı almıştı. Bu durum elbette ki Hatay temsilcisi olan Hatayspor için de geçerli olan burum olarak tanımlanmıştı.

Bordo Beyazlılar Lige Hazırlanıyor

Hatay şehrinin temsilcisi olan bordo beyazlı ekip; lige verilen ara sonrasında tekrar toplanmayı planlıyor. Şayet takım ertelenen tarih itibariyle top başı yapacak olursa; ligde çalışmalara ilk başlayan futbol takımı olacak.

Öte yandan böyle bir ortamda Hatayspor takımının antrenmanlara erken başlayacak olması; bazı eleştirileri de beraberinde getiriyor. Çünkü koronavirüs tehdidinin bu kadar arttığı bir dönemde takımın idmana çıkıyor olması; pek çok insan açısından oldukça riskli bir durum olarak tanımlanıyor.