Hatayspor Vurgun Yedi

Bu sezon Süper Lig’de yine başarılı bir performans sergileyen Hatayspor, ligin son düzlüğünde puan kaybetmeye son sürat devam ediyor. Ligin 34’üncü haftasında Başakşehir’e konuk olan Hatay temsilcisi iki yarısında da çok net gol fırsatlarından yararlanamadığı maçta rakibi kendisi kadar cömert davranmayınca sahadan 3-0 mağlup ayrıldı ve üst üste 5’inci maçını da 3 puan alamadan tamamladı.

Düşüş Sürüyor

Bu sezon Süper Lig’de gösterdiği başarılı performansla dikkatleri üstüne çeken takımlardan birisi olan Hatayspor, ligin ilk yarısında gösterdiği performansı ikinci yarıya ve özellikle son düzlüğe taşımakta çok fazla zorlandı.

Bordo Beyazlı takımın gerek alternatif eksikliği gerekse de oyunundaki genel düşüş taraftarların hüsrana uğramasına neden olurken bu durum 34’üncü hafta müsabakasında da değişmedi. Dikkat çeken müsabakada Başakşehir’e konuk olan Ömer Erdoğan’ın takımı sahadan 3-0 mağlup ayrıldı.

Hem ilk yarıda hem de ikinci yarıda çok net gol fırsatlarından yararlanamayan Hatayspor’un bu cömert tavrı Başakşehir tarafından net bir şekilde cezalandırıldı. İkinci yarıda gelen goller karşısında çaresiz kalan Hatay temsilcisi bu sonuçla birlikte üst üste 5’inci maçından da galibiyete hasret olarak ayrıldı.

Takımda genel olarak bir performans düşüklüğü olduğu kesin. Sezonun ilk yarısında ilk 3’te yer almasına rağmen o zaman dahi taraftarını sakinleştiren Ömer Erdoğan sezonu ilk 10 içerisinde tamamlamanın kendileri adına başarı olduğunu dile getirmişti ancak bu kötü performans devam ederse Hatayspor sezonu ilk 10’da da tamamlayabilir.

Ramazan Etkisi

Öte yandan maçtan sonra yapılan basın toplantısında değerlendirmelerde bulunan Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, oyuncularının ramazan ayında oruç tutuyor olmasının takımın aldığı sonuçları da ister istemez etkilediğini dile getirdi.

Sıcak havada oynanan maçlarda oyuncuların saha içerisinde performans gösterdiğini hatırlatan başarılı teknik adam bu duruma bir de oruçlu oyuncuların ister istemez performanslarında yaşanan düşüşlerin eklendiğini ve bu durumun da kendilerini etkilediğini ifade etti.

Takımla alakalı genel değerlendirmelerde bulunan ve basın mensuplarının sorularını yanıtlayan genç teknik adam, kendilerini başarılı olarak gördüklerini ve şu an içerisinde bulundukları şartların da kolay olmadığını ifade etti.

Genel olarak Fransa 2’inci ve 3’üncü Ligi’nden oyuncular transfer ettiklerini ve bu oyuncuların normalde kimsenin bilmediği oyuncular olduğunun altını çizen Erdoğan, bu oyunculardan iyi verim aldıklarını ve şu sıralar kadro darlığı konusunda problemler yaşadıklarını ifade etti.

Geleceğe dair planlarının sorulmasına net bir yanıt veren başarılı teknik adam Bordo Beyazlı kulübüyle olan sözleşmesinin devam ettiğini hatırlattı ve gelecek sezona Hatayspor’da başlamaktan başka bir planının olmadığını ifade ederek kendisine şükran duyan taraftarlarını hatırlattı.

Ligin 35’inci haftasında kendi taraftarı önünde sahaya çıkacak olan Hatay temsilcisi, kümede kalma mücadelesi veren Altay’ı konuk edeceği maçta rakibine puan vermemesi durumunda Altay kesin olarak küme düşecek.