Hatayspor Son Maçına Çıkıyor

Sezonun ikinci yarısında Süper Lig’de gösterdiği performansla futbolseverlerde ve taraftarlarında ciddi bir hayal kırıklığı yaratan Hatayspor, bu kötü performansı geride bırakmak ve sezonu moralli kapatmak istiyor. Bordo Beyazlı ekip ligin son haftasında oynayacağı müsabakada kümede kalmayı garantileyen Giresunspor’u konuk edeceği maçta taraftarına güzel bir hediye vermek niyetinde olacak.

Perde Kapanıyor

Bu sezon Süper Lig’in ilk yarısında gösterdiği performansı ikinci sezonla mumla arayan Hatayspor, son haftalarda aldığı kötü sonuçlar nedeniyle durmadan geriledi ve bu durum gerçekten büyük bir hayal kırıklığı yarattı.

Bordo Beyazlı takım üst üste mağlubiyetler gelmesine engel olamadı ve bu durum camiada ciddi bir kırılmanın yaşanmasına da neden oldu. Şu sıralar teknik direktör Ömer Erdoğan’ın ayrılık ihtimallerinden takımın en önemli oyuncularının ayrılacağına dair ifadelere kadar pek çok sıkıntılı cümle haberlerde yer alıyor.

Bununla birlikte Hatay ekibi bir şekilde taraftarına moral vermek istiyor. En iyi noktalardayken bile ilk 10 olarak belirtilen hedefin zaten uzağında kalan Bordo Beyazlı ekip Giresunspor karşısında alacağı bir galibiyetle birlikte en azından moralli bir şekilde perdeyi kapatmak istiyor.

Ancak Giresunspor’un da kolay bir rakip olmadığını hatırlamak gerekiyor. Yeşil Beyazlı takım istediği başarılara ulaştı ve Süper Lig’deki ilk sezonunda kümeye tutunmayı başardı. Bu durum yaşanan krizlerin etkisini biraz daha azaltmış olsa da gelecek sezonun Giresun temsilcisi adına zor geçmesi bekleniyor.

Sezonun ilk yarısında Giresun’da oynanan müsabaka Hatayspor’un 1-0’lık galibiyetiyle sona ermişti. Bu müsabakadan önce Hatayspor’un 50 puanı bulunurken Giresunspor da 45 puana sahip. İki takımı karşı karşıya getirecek müsabaka 22 Mayıs Pazar günü saat 19’da başlayacak. Maçın hakemliğini de Ali Palabıyık yapacak.

İskelet Bozulabilir

Geçen sezon Süper Lig’e yükselen Hatayspor, Ömer Erdoğan teknik direktörlüğünde aslında tam anlamıyla şapkadan tavşan çıkarmıştı. Zira Bordo Beyazlı takımın birkaç oyuncusu dışında diğer oyuncularının kalitesi de sorgulanabilir düzeydeydi ancak oyuncular ve taraftar iyi bir bütünleşme sağlayarak ortaya mağlup edilmesi zor bir takım çıkardılar.

Nitekim bu sezon taraftar desteğini çekmeye başladı ve oyuncu kalitesinin daha da gerilemiş olması bu durumda etkili oldu. Bununla birlikte Ömer Erdoğan buna rağmen elinden gelen her şeyi yaptı da denilebilir.

Bu noktada belirtmek gerekiyor ki Hatayspor gelecek sezon bu kadar bile performans sergileyemeyebilir. Zira takımın Ömer Erdoğan ile yollarının ayrılacağına dair pek çok haber basına yansıdı ve en önemli isimler kadrodan ayrılmayı düşünüyorlar.

Pek tabii Hatay temsilcisinde ilk tutulması gereken isim Ömer Erdoğan ve sonrasında Mame Diouf’tan başlanarak sözleşme uzatmaları yapılması lazım. Ancak gerek coğrafya, gerekse de kulübün maddi durumu düşünüldüğünde gelecek sezon adına Hataysporlu taraftarları zor günler bekliyor olabilir ve bu durum sıkıntıların başlamasına yol açabilir.