Hatayspor’un Hocasından Planlama Açıklamaları

Bu sezon Süper Lig’in ikinci yarısında gösterdiği performansla hayal kırıklığı yaratan Hatayspor, pek çok açıdan geriye gitmiş olmanın bedelini sezon hedefi olarak belirlediği ilk 10’a dahi giremeyerek ödemek zorunda kalabilir. Bordo Beyazlı takım son haftalarda galibiyetin ne anlama geldiğini unuttu ve bu durum pek çok dedikodunun da ortaya çıkmasına neden oldu. Bu dedikoduların büyük bir kısmının odak noktasında olan teknik direktör Ömer Erdoğan geçtiğimiz günlerde gelecek sezonun planlamaları adına önemli açıklamalarda bulundu ve soru işaretlerini giderdi.

Hayal Edilenin Gerisinde

Bu sezon Süper Lig’in ilk yarısında başarılı bir performans sergilemesine rağmen ikinci yarıda beklentilerin gerisinde kalan bir Hatayspor var ve tüm camia bu durumun net bir şekilde farkında.

Bordo Beyazlı takım birçok maçtan hiç beklenmedik puan kayıplarıyla ayrılarak kendi taraftarlarını üzerken aynı zamanda bu durum teknik direktör Ömer Erdoğan’ın bazı konularda sorgulanması anlamına da geldi.

Zira genç teknik adamdan beklentiler haklı olarak çok yüksekti ve Ömer Erdoğan Hatay temsilcisinin projesinde en önemli sacayaklarından biriydi. Bununla birlikte geçtiğimiz günlerde Anadolu Ajansı muhabirine açıklamalarda bulunan genç teknik adam, hayal edilenin gerisinde kaldıklarını kabul etti.

Afrika Kupası ve uzun vadeli sakatlıkların kendilerini hayallere ulaşabilmek konusunda engellediğini dile getiren başarılı çalıştırıcı, sezon başında hesapladıkları puanın 6-7 puan gerisinde kaldıklarını ifade etti.

İç sahada oynanan bazı maçları örnek göstererek o maçlardan 3 puan çıkaracaklarını tasarladıklarını belirten Ömer Erdoğan, bununla birlikte zaten şu anki plana o maçlardan çıkartılması gereken puanı da ekleyince hesabın tuttuğunu dile getirdi.

Gelecek sezonun planlamaları adına da açıklamalar yapan Hatayspor Teknik Direktörü, yayın ihalesinin yapılmasından sonra gelirlerin belli olacağının altını çizdi ve bu aşamadan sonra transferlere başlanacağını ifade etti.

Bununla birlikte Erdoğan’ın açıklamalarında dikkat çeken kısımlardan birisi de taraftardan beklediği destekti. Genç teknik adam herkesin Hatayspor’un başarısı için çalıştığını ve kendilerinin de bulundukları konumdan memnun olmadığını ifade ederek Giresunspor karşısında oynanacak müsabakada taraftarların takıma destek vermesini rica etti.

Sezonun son haftasında kendi sahasında sahneye çıkacak olan Bordo Beyazlı ekip Giresunspor ile karşı karşıya gelerek bu sezonu kapatacak.

Ribeiro Dışında

Öte yandan Hatayspor’un geçen sezona göre bu sezon kadro gücü konusunda çok daha geride olduğu da bir gerçek ve bu konuyla alakalı olarak da eleştiriler pek çok kez yapıldı.

Gelecek sezonun transfer çalışmalarına dair sorular da sorulan Ömer Erdoğan, bu konuyla alakalı olarak geçtiğimiz haftalarda kadro dışı bırakıldığı açıklanan Ruben Ribeiro dışında bu sezon sözleşmesi bitecek oyuncuların tamamıyla gelecek sezon da çalışmayı istediklerini açıkladı.

Bu bağlamda takımın birçok oyuncusunun da sözleşme sonuna geldiğini ve Mame Diouf’un bu isimler arasında en dikkat çeken oyuncu olduğunu hatırlatmakta fayda var.