Hatayspor Konyaspor’un Konuğu

Sezonun ikinci yarısında gösterdiği performansla taraftarında ve camiasında ciddi bir hayal kırıklığı yaratan Hatayspor, ilk 10 hedefinden de geriye düşmüş olmanın üzüntüsünü yaşıyor. Bordo Beyazlı ekip çok uzun bir süreden bu yana galip gelemiyor ve bu durum gerçekten ciddi bir sıkıntı teşkil ediyor. İşleri tersine çevirmek ve ligin geriye kalan 2 maçını en iyi şekilde tamamlamayı hedefleyen Hatay temsilcisi, ligin 37’inci haftasında Avrupa mücadelesi veren Konyaspor’a konuk oluyor.

Form Diplerde

Bu sezon Süper Lig’in ilk yarısında dikkat çeken işler çıkartan Hatayspor, ikinci yarıdaysa tam anlamıyla hayal kırıklığı yarattı.

Bordo Beyazlı ekip oynadığı maçlarda aldığı kötü sonuçların yanı sıra oynadığı kötü futbolla da dikkat çekti. Son düzlükte iyiden iyiye tatile çıkmış gibi bir görüntü veren Hatay temsilcisinde bu durumun taraftarın ciddi derecede hayal kırıklığına uğratılması anlamına geldiğini de belirtmek gerekiyor.

Tüm bunlarla birlikte Ömer Erdoğan ve oyuncuları ligin geriye kalan 2 maçında iyi sonuçlar çıkarmayı başarmak zorunda. Zira bir dönem ilk 3’te yer alınırken o dönemde dahi takımın hedefinin ilk 10 olduğu ifade edilmişti.

Ligin 37’inci haftasından önce puan cetveline bakıldığındaysa Hatayspor’un 11’inci sıraya kadar gerilemiş olduğu görülüyor. Bu açıdan bakıldığı zaman gerçekten ciddi bir hayal kırıklığı olan Bordo Beyazlı ekibin 37’inci haftada oynayacağı Konyaspor müsabakasından galibiyetle ayrılması gerekiyor.

Oynadığı son 7 maçın hiçbirini kazanamayan Hatay temsilcisi, Avrupa mücadelesi veren Konyaspor karşısında galibiyeti almayı hedefliyor. Bununla birlikte Simon Falette, Adama Traore ve Kamil Ahmet Çörekçi’nin sakatlıkları devam ediyor.

İki takım arasında sezonun ilk yarısında Hatay’da oynanan müsabaka Konyaspor’un 3-1’lik üstünlüğüyle sona ermişti. O dönem Konyaspor 2’inciyken Hatayspor 4’üncüydü. Konya temsilcisi şimdi 3’üncü sırada yer alıyor ancak Hatayspor’un 11’inci sıraya kadar gerilemiş olması aslında ikinci devrede işlerin ne kadar kötü gittiğini bir kez daha gösteriyor.

Dağılma Süreci

Bu noktada belirtmek gerekiyor ki basında yer alan haberler de Hatay temsilcisinin aleyhinde ifadeler içeriyor.

Zira bu haberlere ve diğer kanallarda yer alan iddialara göre Ömer Erdoğan takımdaki misyonunu tamamlamış durumda ve gelecek sezona başka bir takımda başlaması bekleniyor. Adama Traore, İngiltere temsilcisi Hull City’nin yolunu tutarken Mame Diouf’un da takımdan ayrılması oldukça muhtemel gözüküyor.

2 sezondan sonra bir kez daha yapılanmak zorunda kalma riski taşıyan Hatayspor adına bu durum hiç iyi değil. Zira takımın dar bir bütçesi bulunuyor ve oyuncular da Hatay’a gelmek konusunda o kadar hevesli olmayabiliyorlar.

Tüm bunların dışında bu sezon yaşanan hayal kırıklığını da hesaba katmak gerekiyor. Taraftarlara beklentiyi çok yükseltmemeleri yönünde verilen mesaj artık takımın da kötüye gitmesine neden olmuş gibi görünüyor ve takım uzun bir zamandan beri kendi performansının çok altında bir iş yapıyor.