HATAYASPOR’UN TEKNİK DİREKTÖRÜ ÖMER ERDOĞAN: OYNANAN OYUNDAN MEMNUNUN

Ömer Erdoğan

Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, Ç.Rizespor karşısında oyuncularının ortaya koyduğu oyundan memnun olduğunu söyledi. Süper Lig’in 9. haftasında Hatayaspor, sahasında Rizespor ile 2-2 berabere kaldı. Karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, son saniyede gelen golle beraberliği kurtardıklarını belirtti.

Mame Biram Dioufun 12 .dakikada kendi kalesine attığı golle geriye düşen güney ekibi 35. Dakikada Rayane Aabidin golüyle ilk yarıyı beraberlikle tamamladı. Fernando Henrıque Boldrinin dakikalar 64’ü gösterdiğinde attığı golle tekrar geriye düşen ev sahibi Hatayspor, dakikalar 90+7’i gösterirken Aaroun Boupenzanın attığı golle 1 puanı hanesine yazdırdı.

İŞTE MAÇTAN SONRA YAPTIĞI  O AÇIKLAMA

Takımın oynadığı oyundan memnun kaldığını da dile getiren Erdoğan, “Karşımızda bugün ligin son 5 maçını kaybetmeyen ve özellikle son 3 maçta galip gelen Rizespor vardı. Biz milli arada rakibimizi analiz ederken kendi oyunumuzu da ekleyerek hücumsal anlamda daha çok pozisyona girmeye çalıştık. Özellikle ilk yarıda çalıştığımız gibi kenardan ortalarla sık sık pozisyona girdik ve sonuçlandırmada biraz sıkıntı yaşadık. Takım savunması yine bugün hatasız oynadı.

Bir tane duran toptan yediğimiz gol dışında ceza sahasına neredeyse rakibimizi yaklaştırmadık. 1-1’i bulduktan sonra ikinci yarı biraz bizim tempomuz düştü. Ama ona rağmen Rizespor’a herhangi bir pozisyon vermedik. Şanssız bir gol yedik yine, hiç beklemediğimiz anda duran toptan.

Oyunun devamında yeni giren arkadaşlarımız ve diğer sahadaki arkadaşlarıyla beraber maçı son saniyeye kadar bırakmadı. Haklı 1 puan yani, en az 1 puan hak ettiğimizi düşünüyorum. Eğer bu maçta mağlup olsaydık gerçekten bize çok yara verirdi. Oyuncularımızın son saniyede verdikleri mücadelenin karşılığını alması bizim için iyiydi. Tabii içeride berabere kalmak değil, yenmek isterdik ama olmadı. Maçın gidişatı üzerinden bakılacak olursa oynanan oyundan ben memnunun” dedi.

HATAYSPORLU TEKNİK DİREKTÖR ÖMER ERDOĞAN: YENİLSEYDİK KÖTÜ OLURDU

Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, 2-2 berabere kaldıkları Rize maçının ardından konuştu. Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, “Karşımızda bugün ligin son 5 maçını kaybetmeyen ve özellikle son 3 maçta galip gelen Rizespor vardı. Bu maçta mağlup olsaydık gerçekten bize çok yara verirdi. Oyuncularımızın son saniyede verdikleri mücadelenin karşılığını alması bizim için iyiydi” dedi.