Hamed Enzo Hatayspor’da

Süper Lig takımları arasında transferin en hızlılarından biri olan Hatayspor bir transfer daha yaptı ve 19 yaşındaki genç yetenek Hamed Enzo Hataysporlu oldu.

Kadrodan ayrılan oyuncuların ardından endişeye kapılan taraftarını üst üste yaptığı transferlerle rahatlatan Hatayspor çok genç bir ismi daha kadroya kattı. Daha önce Recep Burak Yılmaz ve Musa Çağıran gibi iki tecrübeli oyuncuyu kadrosuna katan güney ekibi daha sonrasında da Antalyaspor’dan Cengiz Demir ve Beşiktaş’ın büyük bir potansiyel olarak görülen genç forveti Koray Yağcı‘yı kadroya eklemişti. Hatayspor bu kez de bir genç bir yabancı forveti renklerine bağladı.

Hamed Enzo 1

Fildişili Hamed Enzo 19 Yaşında

Fildişili forvet oyuncusu Hamde Enzo henüz sadece 19 yaşında. Daha çok geleceğe atılan bir adım olarak yapılan bu transferde Enzo’nun bu sene de sık sık süre alması umut ediliyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kompleksi’nde genç oyuncu için düzenlenen imza töreninde konuşan Hatayspor Onursal Başkanı Lütfü Savaş, takımdan ayrılan oyuncular için yapılan eleştirilere ve Hatayspor’un küçülmeye gittiği iddialarına da cevap verdi; “Gerek yurt içinden gerek yurt dışından pahalı futbolcu almaktansa kendimiz kaliteli, gelecek vaat eden ve hem bize katkı sağlayacak hem de giderken ekonomik katkı sağlayacak futbolcuları tercih ediyoruz. Çok ünlü futbolcularımızın 4-5 tanesini gönderince ne oluyoruz denmeye başladı. Ne oluyoruz diyelim ama önceki dönemlerde ne olduğumuzu da unutmayalım. Bundan sonra ne olacağımız da. Korkulu rüya görmek istemiyorum.”

İmza töreninde konuşan genç oyuncu Hadem Enzo ise Hatayspor’a geldiği için mutlu olduğunu, gelecekte bu takımla belki de Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağını, bunu hayal ettiğini ve kendisine güvendiğini belirtti. Genç forvetin ne kadar süre bulacağı merak konusu olsa da oyuncuyu izleyenlerin yorumu Hamed Enzo’nun performansı ile Süper Lig’in sürpriz oyuncularından biri olabileceği yönünde. Oyuncunun scout ekiplerince izlenerek verilen olumlu raporlar sonucunda kadroya katıldığı öğrenildi.

Alman Kaleci İddiası

Transfer çalışmalarına hız kesmeden devam eden Hatayspor hem maliyeti düşük hem de gelecekte kulübe para kazandırabileceği düşünülen oyuncuların peşine düşmüş durumda. Bu bağlamda mümkün olduğunda genç isimleri kadroya katmak isteyen güney ekibinin Alman kaleci Florian Kastenmeier ile ilgilendiği iddia edildi. Almanya’nın Fortuna Düsseldorf takımında forma giyen 25 yaşındaki file bekçisinin güncel piyasa değerinin 500 bin avro olduğu öğrenilirken ayrıca Florian Kastenmeier ile Fortuna Düsseldorf arasındaki sözleşmenin bitiş tarihi ise 30 Haziran 2024.

Hamed Enzo 3

Transfer sezonunun başından beri bonservisi elinde olan oyunculara yönelen Hatayspor’un bu transferi bonservis ödemeden bitirmesi zor göründüğünden gelen haberlerin menajerlerin çıkardığı asparagas haberlerden olabileceği de düşünülüyor. Hatayspor’dan oyuncu ile ilgilenildiğine dair bir haber gelmemiş olmakla birlikte ne oyuncudan ne kulübünden ne de Hatayspor cephesinden bir yalanlama geldi. Hatayspor’un kaleci ihtiyacının mutlak olduğu ve eğer bir bonservis ödenecekse de bunun mutlaka keleci mevkii için ödeneceği de söyleniyor.